Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kraj
31.01.2017 12:14

Co z abonamentem RTV? Rząd na finiszu z projektem zmian

Dobiegają końca prace nad projektem poprawiającym ściąganie abonamentu radiowo-telewizyjnego. Jest to kwestia dwóch, trzech tygodni. Taką informację na konferencji prasowej przekazał Piotr Gliński wicepremier, minister kultury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tytus Żmijewski)

Piotr Gliński spotkał się z premier Beatą Szydło w ramach przeglądu resortów. Po spotkaniu powiedział, że projekt umożliwi sensowne, cywilizowane funkcjonowanie telewizji i radia i ściąganie abonamentu. "W ramach abonamentu chcielibyśmy sprawę jak najszybciej rozwiązać, myślę, że to kwestia dwóch, trzech tygodni, kiedy przedstawimy taki projekt" - powiedział.

Wicepremier podkreślił, że chodzi o abonament, który w tej chwili obowiązuje. "Inną kwestią są ewentualne prace nad zmianą form finansowania mediów publicznych, bo to wymaga zgody Komisji Europejskiej" - dodał.

"W ramach abonamentu chcielibyśmy sprawę, jak najszybciej rozwiązać, myślę, że to jest kwestia dwóch, trzech tygodni, kiedy przedstawimy taki projekt" - dodał.

Tagi: kraj, kultura, rząd, pap, Beata Szydło, mkidn, krótka5, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-01-2017

abadonśpieszcie sie sk.......syny!!!zlodzieje pisowskie!

31-01-2017

rickZłodzieje chcą doprowadzić do wojny domowej .

31-01-2017

Antoni_.. Zakodowac to ._ i co jeszcze podatek od deszczu powietrza ._.. a podatek od chleba jest ._?.. ._ niewolnik czy co ja … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (33)