Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Abolicja dla cudzoziemców potrwa pół roku

0
Podziel się:

Zostaną objęci nią ci, którzy przebywają w Polsce co najmniej od 1 stycznia 2010 r.

Abolicja dla cudzoziemców potrwa pół roku
(Huaxiadragon/Dreamstime)

W życie weszły przepisy umożliwiające nielegalnie przebywającym w Polsce obcokrajowcom uzyskanie pozwolenia na pobyt w kraju na czas dwóch lat. Zgodnie z przepisami abolicją objęci są cudzoziemcy przebywający w Polsce nieprzerwanie od 20 grudnia 2007 roku.

Cudzoziemcy, którym odmówiono statusu uchodźcy i orzeczono wydalenie z Polski, będą mogli zostać objęci abolicją, jeżeli przebywają w Polsce co najmniej od 1 stycznia 2010 roku.
Szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców Rafał Rogala wyjaśnia, że co kilka lat państwo umożliwia cudzoziemcom zalegalizowanie swojego pobytu w Polsce. - W_ praktyce liczy się dowód wjazdu do Polski na przykład paszport, który może świadczyć o tym, kiedy obcokrajowiec przekroczył granicę _ - tłumaczy Rogala.

Urząd będzie domniemywał, że czas pobytu w Polsce podany przez cudzoziemca jest prawdziwy. Tylko w niektórych podejrzanych przypadkach straż graniczna będzie szczegółowo sprawdzała te dane.

Punkty przyjmujące wnioski o abolicję znajdują się głównie przy urzędach wojewódzkich. Wnioski będzie można składać do końca czerwca. Na ich rozpatrzenie trzeba będzie poczekać do dwóch miesięcy.

Urząd przygotował spoty telewizyjne promujące abolicję. Od kilku miesięcy działa infolinia i strona internetowa, na której można znaleźć praktyczne informacje w kilku językach o warunkach abolicji.

O legalizowaniu pobytu w Polsce czytaj w Money.pl
Przyjeżdża ich coraz więcej. Dostaną amnestię Od 2012 r. cudzoziemcy przebywający w Polsce nieprzerwanie od 20 grudnia 2007 r. będą mogli zalegalizować swój pobyt.
Będzie łatwiej o legalny pobyt w Polsce Rząd przyjął projekt ustaw o zalegalizowaniu pobytu niektórych cudzoziemców oraz nowelizacji ustaw o udzielaniu cudzoziemcom ochrony w Polsce i o cudzoziemcach.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)