Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
29.05.2005 14:49

Abp.Zimoń: troska o rodzinę i bezrobotnych to spłata długu wobec papieża - Polaka Jana Pawła II

Arcybiskup Damian Zimoń zaapelował o powrót do teologii rodziny. Zdaniem metropolity górnośląskiego, ta najważniejsza społeczna wartość jest zagrożona. Przemawiając podczas pielgrzymki mężczyzn do sanktuarium maryjnego w Piekarach Śląskich, arcybiskup Zimoń stwierdził, że rodzina to jeden z najwspanialszych pomysłów Pana Boga.

Podziel się
Dodaj komentarz

Metropolita górnośląski zaapelował również do ojców, by mieli czas dla swoich dzieci, a karierę zawodową stawiali na drugim miejscu - po obowiązkach małżeńskich i rodzinnych. "Miejcie wiele szacunku dla swych żon, matek waszych dzieci. Miłość małżeńska, pielęgnowana we wspólnej modlitwie, jest źródłem szczęścia całej rodziny" - podkreślił. Wspominając osobę Jana Pawła Drugiego, arcybiskup Zimoń powiedział, że najlepszym sposobem spłacenia długu wobec papieża - Polaka jest troska o rodzinę i bezrobotnych.

O walkę o najwyższe wartości apelował do mężczyzn również arcybiskup Józef Michalik.

Specjalny telegram do piekarskich pielgrzymów przysłał w mieniu papieża arcybiskup Leonardo Sandri. Benedykt XVI zapewnił w nim o swej duchowej jedności i modlitwie z pielgrzymami.

W trakcie uroczystości na piekarskiej kalwarii kardynał Macharski poświęcił ufundowany przez "Solidarność" pomnik Jana Pawła II, który wielokrotnie bywał w Piekarach i przesyłał pielgrzymom swoje orędzia.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz