Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ABW zatrzymała oszustów, którzy wyłudzali kredyty z banków

0
Podziel się:

Ofiarą działań padło 12 największych banków.

ABW zatrzymała oszustów, którzy wyłudzali kredyty z banków
(Bartosz Krupa/East News)

ABW zatrzymała 7 osób podejrzanych o wyłudzenie kredytów z 12 największych banków w Polsce. Na działaniach tych banki straciły prawie 10 milionów złotych. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

Rzecznik ABW Maciej Karczyński powiedział, że na ślad procederu gdańscy funkcjonariusze ABW trafili w kwietniu 2011 roku. Pierwsi podejrzani trafili w ręce funkcjonariuszy w październiku 2011 roku. W latach 2007-2011 zatrzymani zorganizowali na terenie województwa pomorskiego siatkę przestępczą, która wyłudzała z banków kredyty oraz pożyczki.

-_ Za pomocą tak zwanych słupów i fałszywych dokumentów wyłudzali z banków kredyty oraz pożyczki. W trakcie przeszukań jednego z mieszkań natrafiliśmy na kompletną drukarnię, w której znaleźliśmy dokumenty, jak i szereg podrobionych dowodów osobistych, paszportów oraz aktów notarialnych _ - mówi Karczyński.

Zatrzymanym prokuratura przedstawiła zarzuty współudziału w wyłudzaniu kredytów i pożyczek, fałszowania dokumentacji księgowej oraz działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Dwie osoby tymczasowo aresztowano, pozostałe pięć wypuszczono za poręczeniem majątkowym.

Czytaj więcej o działalności policji w Money.pl
Wyłudzili metodą "na wnuczka" 100 tys. zł Policja zaapelowała dziś o zachowanie ostrożności wobec nieznajomych, którzy podają się za członków rodziny i proszą o pożyczkę.
Liczba tych przestępstw wzrosła o 250 proc. Do incydentu doszło na jednym z parkingów w północnej części miasta. Policjanci musieli użyć broni.
Udawała bogaczkę i żyła z oszustw Zarzuty oszustwa na ponad 170 tys. zł usłyszała dziś 38-letnia Aleksandra K., która stwarzając pozory zamożnej osoby, wyłudzała w Łodzi pieniądze na rzekome intratne inwestycje.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)