Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Afera Amber Gold. PiS przedstawi wstępny raport

0
Podziel się:

Do zespołu należy 42 posłów PiS. Według wiceprzewodniczącego zespołu Andrzeja Dudy raport podsumowuje informacje, które do dotąd były dostępne w różnych źródłach.

Afera Amber Gold. PiS przedstawi wstępny raport
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zespół do spraw Obrony Demokratycznego Państwa Prawa przedstawi wstępny raport na temat afery Amber Gold. W posiedzeniu zapowiedziano udział prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Do zespołu należy 42 posłów PiS. Według wiceprzewodniczącego zespołu Andrzeja Dudy raport podsumowuje informacje, które do dotąd były dostępne w różnych źródłach. Część wynika z interpelacji poselskich, część z mediów, część z rejestrów sądowych. Poseł Duda powiedział, że zostały one zebrane, ułożone w formę kalendarium i opatrzone opisami dotyczące działań niektórych urzędów państwowych. Zakończenie _ raportu otwarcia _ stanowią pytania, których skutkiem będą koleje interpelacje i raport końcowy.

Poseł Platformy Obywatelskiej Ireneusz Raś uważa, że PiS chce wygrać temat Amber Gold politycznie i zwalić winę na rządzących. Tymczasem według posła PO trzeba zmienić prawo, tak by nikt nie mógł pójść drogą Marcina P.

Poseł PO podkreślił, że wyborcy oczekują teraz wzmocnienia nadzoru nad przedsięwzięciami parabankowymi a nie tego, że politycy będą sobie skakali do oczu.
Szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak zaznaczył, że do zbadania afery Amber Gold konieczne jest powołanie komisji śledczej i prace Zespołu do spraw Obrony Demokratycznego Państwa Prawa mają tylko charakter pomocniczy.

Czytaj więcej o aferze Amber Gold w Money.pl
Zaskakujące zdanie PiS o ministrze z PO Polityce PiS namawiają Gowina do poparcia ich wniosku o powołanie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.
Czego PiS chce od ministra sprawiedliwości? Politycy PiS zaapelowali do ministra sprawiedliwości o odwołanie prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku. Domagają się również wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego.
Afera Amber Gold. PiS złożył zawiadomienie Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak poinformował, że zawiadomienie oparte jest m.in. na słowach premiera Donalda Tuska z konferencji prasowej 14 sierpnia.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)