Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera PRISM. Snowden twierdzi, że służby USA włamują się do komputerów w Chinach

0
Podziel się:

Technik komputerowy, który pracował dla Narodowej Agencji Bezpieczeństwa (NSA) mówi, że hakerska aktywność amerykańskiej agencji przeciwko Chinom sięga 2009 r.

Afera PRISM. Snowden twierdzi, że służby USA włamują się do komputerów w Chinach
(PAP/EPA)
bESpVZQR

29-letni Edward Snowden (na zdj.), który ujawnił ogromny zasięg elektronicznej inwigilacji prowadzonej przez amerykański wywiad, powiedział w wywiadzie prasowym, że od 2009 r. Amerykanie namierzyli setki celów w Chinach.

Snowden zapewnił, że _ nie przyjechał do Hongkongu, by ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości, lecz po to, by ujawnić przestępczą działalność _. Liczy się z tym, że rząd USA wystąpi o jego ekstradycję, ale zamierza zaufać miejscowemu wymiarowi sprawiedliwości i nie ma powodów, by w niego wątpić.

W wywiadzie dla wczorajszego wydania anglojęzycznej gazety _ South China Morning Post _, wśród celów inwigilowanych przez systemy komputerowe wywiadu USA w Chinach i w Hongkongu wymienił urzędników, uczelnie, firmy i studentów. - _ Cele te są elementem ponad 61 tys. globalnych operacji hakerskich amerykańskich służb _ - zaznaczył.

bESpVZQT

Według niego hakerska aktywność amerykańskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa (NSA) przeciwko Chinom sięga 2009 r. NSA - jak wskazał - namierza routery będące najważniejszymi ogniwami systemu komputerowego, co daje dostęp do setek tysięcy komputerów bez potrzeby do włamywania się do każdego z nich osobno.

Zobacz także: Zobacz materiał Telegraph.tv

Na poparcie swoich twierdzeń przekazał dokument, którego gazeta jak dotąd nie opublikowała. Tłumaczył, że zdecydował ujawnić informacje, _ by wykazać hipokryzję oficjalnych amerykańskich twierdzeń o tym, że USA, w odróżnieniu od swoich politycznych przeciwników, nie namierzają cywilnej infrastruktury _.

bESpVZQZ

O sobie Snowden powiedział: _ Nie jestem ani bohaterem, ani zdrajcą. Jestem Amerykaninem _. Przed wyjazdem do Hongkongu pracował on jako technik komputerowy w firmie Booz Allen Hamilton świadczącej usługi dla NSA z Hawajów.

Wywiad Snowdena dla chińskiej gazety omawia brytyjski dziennik _ The Guardian _, który jako pierwszy ujawnił tożsamość Snowdena, za jego zgodą.

Czytaj więcej w Money.pl
_ Guardian _ ujawnił sprawcę przecieku o PRISM To za jego sprawą do mediów przedostały się informacje, że amerykański rząd inwigiluje obywateli na ogromną skalę.
Wyciekł tajny dokument. Oto metody FBI Jest duże prawdopodobieństwo, że służby zbierają dane od takich firm jak Microsoft, Yahoo, Google, Facebook, YouTube, czy Apple.
Sukces hakerów z Chin. Wykradli tajemnice W efekcie ataku elektronicznego wykradziono plany budowanego gmachu Australijskiej Organizacji Bezpieczeństwa i Wywiadu.
bESpVZRu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)