Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Afera taśmowa. Platforma murem przy premierze

0
Podziel się:

Wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk powiedział, że szef rządu ma pełne wsparcie jeśli chodzi o decyzje jakie podejmuje w związku ze sprawą podsłuchów

Afera taśmowa. Platforma murem przy premierze
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

Premier Donald Tusk przedstawił na poniedziałkowym, wieczornym posiedzeniu klubu PO swój punkt widzenia w związku z publikacją przez Wprost nagrań z podsłuchów polityków. - Klub PO stoi murem przy premierze - deklarował wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk.

- _ Premier przedstawił swoją ocenę sytuacji i na pewno wyszedł z posiedzenia klubu z przekonaniem, że posłowie i senatorowie stoją przy nim murem _ - powiedział Grabarczyk dziennikarzom po spotkaniu klubu.

Jak dodał, szef rządu ma pełne wsparcie jeśli chodzi o decyzje jakie podejmuje w związku ze sprawą podsłuchów. - _ Wszystko zostało powiedziane, jest jasne dla członków klubu, sądzę że Platforma czuje odpowiedzialność za państwo, udziela wsparcia premierowi, rządowi _ - powiedział Grabarczyk. - _ Jesteśmy odpowiedzialni za Polskę, wyjaśnimy wszystko do końca _ - dodał.

Wsparcie deklarował też szef klubu Platformy Rafał Grupiński. - _ Jesteśmy w pełni zgodni z panem premierem co do oceny tego rodzaju procederu i próby destabilizacji państwa. Będziemy na pewno w tej kwestii wspierali pana premiera jeśli chodzi o informację, którą przedstawi Sejmowi w najbliższą środę _ - zapewnił polityk Platformy.

Przewodniczący klubu PO jest przekonany, że w niedługim czasie będą znane efekty toczącego się śledztwa w sprawie podsłuchów.

W środę posłowie wysłuchają - na wniosek SLD - informacji premiera _ na temat tzw. afery podsłuchowej z udziałem Prezesa Narodowego Banku Polskiego, Ministra Spraw Wewnętrznych oraz byłych wysokich urzędników państwowych _.

W poniedziałek tygodnik _ Wprost _opublikował kolejne stenogramy z rozmów polityków, m.in. szefa MSZ Radosława Sikorskiego i b. ministra finansów Jacka Rostowskiego. W zeszłym tygodniu _ Wprost _ opublikował m.in. treść rozmowy szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza oraz prezesa NBP Marka Belki.

Premier Tusk zapowiedział, że nie zamierza dymisjonować ministrów, których rozmowy zostały nielegalnie podsłuchane i upublicznione. Podkreślił, że dla niego kluczowe jest dziś zidentyfikowanie grupy, która działa na rzecz destabilizacji Polski.

Z kolei PiS chce, aby Sejm głosował wniosek o wotum nieufności wobec rządu. Na razie poparcie dla tego wniosku zadeklarowały Solidarna Polska i Polska Razem. Zgodnie z artykułem 158 konstytucji Sejm wyraża Radzie Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów (231 głosów) na wniosek zgłoszony przez co najmniej 46 posłów i wskazujący imiennie kandydata na premiera.

Koalicja PO-PSL ma łącznie 235 posłów, zatem by zdobyć odpowiednią większość, za wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności wobec obecnego rządu musiałaby zagłosować nie tylko cała opozycja, ale musiałoby się do niej przyłączyć co najmniej kilku posłów z klubów koalicyjnych.

Temat podsłuchanych rozmów ministrów rządu Tuska i polityków PO, upublicznionych przez _ Wprost _zdominował poniedziałkowe posiedzenie klubu PO. Nie było dyskusji na temat tego jak zapewnić jednomyślność w klubie PO podczas przyszłych głosowań światopoglądowych, m.in. w sprawie wniosków PiS i Twojego Ruchu o odrzucenie w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu, który zakłada przywrócenie uboju rytualnego w Polsce.

Czytaj więcej w Money.pl
Departament Stanu o słowach Sikorskiego - _ USA i Polskę łączy niewiarygodnie silny sojusz, oparty na wspólnych wartościach _- powiedziała rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf.
Departament Stanu o słowach Sikorskiego - _ USA i Polskę łączy niewiarygodnie silny sojusz, oparty na wspólnych wartościach _- powiedziała rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf.
Latkowski chciał się spotkać z Sienkiewiczem Na upublicznionym przez Wprost 14 czerwca nagraniu słychać, jak szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz rozmawia z prezesem Narodowego Banku Polskiego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)