Notowania

marek sawicki
17.07.2012 11:18

Afera taśmowa w PSL. Co powie Marek Sawicki?

Wkrótce prokuratura zdecyduje, czy rozpocznie śledztwo w sprawie taśm PSL.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Hubert Matys/REPORTER)

W ciągu 30 dni warszawska prokuratura zdecyduje, czy rozpocząć śledztwo w sprawie taśm z rozmów ludowców. Rzecznik prokuratury okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura powiedział, że obecnie trwa postępowanie sprawdzające. Postępowanie ma na celu sprawdzenie, czy nie doszło do przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych.

O godzinie 16 władze PSL spotkają się z ministrem rolnictwa Markiem Sawickim w związku z ujawnioną przez media rozmową działaczy PSL - poinformował rzecznik PSL Krzysztof Kosiński. Na godz. 18 zaplanowano konferencję prasową wicepremiera Waldemara Pawlaka.

Stanisław Żelichowski z Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL, który ma uczestniczyć w spotkaniu z Sawickim, nie przesądza, jakie konsekwencje może ponieść minister rolnictwa. _ - W tej chwili nie chcę uczestniczyć w linczu politycznym. Była rozmowa dwóch działaczy, jeden ją nagrał - potrzeba teraz, aby minister się do tego ustosunkował. Dopiero później podejmiemy decyzje _ - powiedział Żelichowski.

Sprawa dotyczy opublikowanych przez _ Puls Biznesu _ taśm. W rozmowie uczestniczą Władysław Łukasik były szef Agencji Rynku rolnego i szef kółek rolniczych Władysław Serafin. Łukasik opowiada o okolicznościach utraty stanowiska. Jak mówił Serafinowi Łukasik, wpływ na decyzje ministra miał dyrektor generalny państwowej spółki Elwarr zajmującej się handlem zbożem.

Były szef ARR mówi też o działaniach dyrektora generalnego tej firmy. Miał on ustąpić z funkcji prezesa firmy, by otrzymywać większą pensję na niższym stanowisku - dyrektora generalnego, gdzie nie ograniczała go ustawa kominowa. Łukasik mówi, że obecny szef tej firmy, to słup.

_ - To co Andrzejek lubi, za nic on sam nie odpowiada. On wnioskował o wynagrodzenie 50 tysięcy złotych miesięcznie. Ja mu tego nie mogłem podpisać, ale ten słup mu podpisał. _ _ On sobie wpisał, że na przykład, że nie 1 procent udziału w zysku, a 3 procent będzie miał. Albo teraz to on uważa, że 10 procent powinien mieć. W ogóle, że te pieniądze, tam jest 90 mln na koncie - że to w ogóle wszystko jest jego. _ Łukasik mówi też, że Śmietanko chce przejąć na swoją własność Elwarr. - _ To tak chce prywatyzować, żeby było jego, żeby nie kupować, żeby legalizować. _

Urzędnik mówi też o przejmowaniu przez układ ludzi, związanych ze Stronnictwem Konserwatywno Ludowym, urzędów związanych z rolnictwem. Między innymi pełniącym obowiązki szefa ARR, bez konkursu zostaje Andrzej Łuszczewski, mający wykształcenie średnie.

Łukasik opowiada też o pomyśle ludzi związanych z Elwarrem, wytransferowania pieniędzy ze spółki za granicę. Wczoraj kontrolę w Agencji Rynku Rolnego zapowiedział minister rolnictwa - Marek Sawicki. W komunikacie resortu rolnictwa napisano, że jej , a celem _ ma być zweryfikowanie twierdzeń byłego prezesa ARR _.

Czytaj więcej w Money.pl
Afera taśmowa. PiS chce głowy Sawickiego Rzecznik klubu PiS Adam Hofman uważa, że należy wezwać ministra rolnictwa Marka Sawickiego do publicznych wyjaśnień w sprawie nieprawidłowości w państwowej firmie, handlującej zbożem.
PSL w tej kampanii nie posunie się do tego Podczas kampanii wyborczej, Polskie Stronnictwo Ludowe nie będzie prowadziło _ czarnego PR _.
Afera taśmowa: Z siłą ognia wypalić tych, których trzeba - _ Nie siadajmy na konika łatwych komentarzy _ - mówi kandydat na prezesa PSL.
Tagi: marek sawicki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz