Notowania

afera z koniną
02.03.2013 14:33

Afera z koniną. Polskie już nie znaczy dobre

Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego zapowiedział, że będzie proponował wzmocnienie instytucji kontrolnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Nieważne, kto przeskrobał, ale stało się samo zło - tak o aferze z koniną mówił Janusz Piechociński. Podczas posiedzenia Rady Naczelnej PSL w Warszawie wicepremier-minister gospodarki wyraził obawę, że będzie to pretekstem do tego, by mówić, że _ polskie _ nie oznacza _ dobre _.

Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego zapowiedział, że będzie proponował wzmocnienie instytucji kontrolnych.

- _ Na najbliższym posiedzeniu rządu będę wnosił o wzmocnienie Urzędu Kontroli Konkurencji i Konsumentów tak, aby tego typu fakty nie miały miejsca. O większą intensyfikację działań służb weterynaryjnych i sanitarnych - _ mówił Piechociński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MINISTRA GOSPODARKI:

Politycy, którzy gościli rano w Salonie Politycznym Trójki, opowiedzieli się za połączeniem w jedną kilku instytucji kontroli żywności. Były minister rolnictwa Marek Sawicki z PSL mówił, że obecnie odpowiedzialność za kontrolę rozmywa się. Przypomniał, że już trzy lata temu był gotowy projekt połączenia kilku instytucji i określający jej kompetencje. Trwają rozmowy w tej sprawie z ministerstwem zdrowia. Takiemu rozwiązaniu najmocniej sprzeciwia się sanepid.

Czytaj więcej w Money.pl
W polskim mięsie wykryto końskie DNA! Końskie DNA wykryto w 3 spośród 121 próbek mięsa
Konina w klopsikach z IKEI? Uspokajają Skandal z końskim mięsem dodawanym do wołowiny wybuchł w styczniu w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Później koninę w wyrobach mięsnych, które nie powinny jej zawierać, znaleziono w wielu krajach europejskich.
Dziś nowa odsłona w końskiej aferze Powinniśmy poznać wyniki inspekcji w polskiej firmie produkującej hamburgery. Kontrola ma związek ze skandalem w Europie dotyczącym koniny sprzedawaj jako wołowina.
Tagi: afera z koniną, konina, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz