Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afrykański gigant testuje nasz kraj. Będzie nowa sieć?

40
Podziel się:

Shoprite, południowoafrykański potentat na rynku supermarketów, przymierza się do wejścia do Polski. Łatwo nie będzie. To kolejna sieć, która ma wielkie plany co do naszego kraju.

bELnDhxh

Jak pisze "Puls Biznesu", przedsiębiorcom z Republiki Południowej Afryki podoba się polska branża handlowa.

"W ubiegłym roku z dużym zyskiem wyszedł stąd Naspers, sprzedając Allegro, lidera sprzedaży internetowej. Teraz do Polski chce wejść Shoprite, który w południowej Afryce jest głównym graczem na rynku marketów spożywczych" - czytamy w artykule.

Jak zaznacza "PB", sieć Shoprite, którą kieruje Pieter Engelbrecht, działa w piętnastu państwach afrykańskich, ale planuje rozwijać się też na innych kontynentach.

bELnDhxj
Zobacz także: Oto, co składa się na cenę paliwa, którą widzimy na dystrybutorze

Sieć z RPA przyglądała się naszemu regionowi Europy od jakiegoś czasu, jednak jak zauważa, rozwój w Polsce będzie łatwiejszy niż w innych krajach, ponieważ są tu już obecnie firmy, z którymi współpracuje - informuje gazeta.

"Przyczółki ma tu już grupa Steinhoff International, która przymierza się do przejęcia pakietu kontrolnego w firmie Shoprite, wycenianej na giełdzie w Johannesburgu na 125,5 mld ZAR (około 35 mld zł)" - ocenia "PB".

bELnDhxp

Wysyp marek nad Wisłą

Niedawno informowaliśmy, że inna sieć, tym razem z Niemczech, także planuje wejść do naszego kraju. To sieć dyskontów niespożywczych Tedi. Ma on stanowić konkurencję dla Pepco, Kik czy TXM, które w ostatnich latach znacznie zyskały na popularności.

Wśród nich są takie, dla których jest to debiut nad Wisłą. W pierwszym półroczu były to m.in. sprzedający odzież narciarską i turystyczną Trespass (pierwszy sklep w Blue City w Warszawie) czy butik z duńską odzieżą i dodatkami Freya (poznański Stary Browar).

bELnDhxq

Ponadto swoje pierwsze salony otworzyły również odzieżowy Befree (Posnania) oraz producent fotelików i wózków dziecięcych Maxi-Cosi (Galeria Katowice).

W drugiej połowie debiuty zapowiedziały takie marki jak Hamleys, Love Republic, Zarina, Newbie, 4Faces. Najszerszym echem odbiła się jednak deklaracja Victoria's Secret.

bELnDhxK
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(40)
jay
4 lata temu
>mfw wyjdzie że to scam
miki
4 lata temu
Fajnie, chociaż może banany będą tam tanie...
bazyli
4 lata temu
Afryka was przegonila łahahahahahahahahah
bELnDhxL
jodik
4 lata temu
Będą sprzedawać u NAS, Tam Tamy ? To już nic polskiego handlu ? Rządzie obudź się.
gość
4 lata temu
W Polsce podstawowe branże gospodarki są w obcych rękach. Banki, handel, apteki media,nawet sieć parkingów i taksówkarzy i wiele innych . Czy Polacy nie potrafią sami się gospodarzyć?
...
Następna strona