Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
AGH będzie współpracowała z Samsungiem. Porozumienie podpisane

AGH będzie współpracowała z Samsungiem. Porozumienie podpisane

Fot. TechStage/Flickr (CC BY-ND 2.0)

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie podpisała porozumienie o współpracy z Samsung Electronics - poinformowała we wtorek uczelnia. AGH i Samsung będą prowadzić prowadzić wspólne inicjatywy badawczo-rozwojowe oraz dydaktyczne.

Podpisanie umowy w pierwszej kolejności przyniesie korzyści studentom informatyki, a wraz z rozwojem współpracy - innych kierunków pokrewnych, np. teleinformatyki - powiedziała rzecznik prasowa AGH Anna Żmuda-Muszyńska.

- Samsung będzie raz w roku przekazywał uczelni listę propozycji tematycznych obejmujących interesujące tę firmę kierunki badań. Na podstawie tych wskazówek studenci i doktoranci kierunków informatycznych będą prowadzić projekty i prace dyplomowe - dodała.

W myśl umowy, Samsung będzie mógł dofinansowywać prace dyplomowe i doktoranckie. Porozumienie pozwoli też na wymianę doświadczeń między środowiskiem akademickim a specjalistami z tej firmy z obszaru nowych technologii komunikacyjnych.

- Umowa daje uczelni szereg możliwości, między innymi finansowanie przez firmę badań pilotażowych w obszarze technologii chmurowych i sieciowych, praktyki dla studentów i doktorantów czy seminaria technologiczne organizowane przez pracowników firmy dla studentów i pracowników Katedry Informatyki Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH. Korzyścią płynącą z zawartego porozumienia jest również wsparcie procesu kształcenia oferowane przez firmę w zakresie realizacji zaawansowanych technologicznie wykładów i laboratoriów - powiedział cytowany w komunikacie prof. Krzysztof Zieliński, inicjator współpracy AGH z Samsungiem.

samsung, badania i rozwój, agh
PAP
Czytaj także
Polecane galerie