Jak poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej w dyrektor ds. sprzedaży Air Polonii Marek Sławatyniec najtańszy bilet będzie kosztował 169 zł, najdroższy około 500 zł.
"Oczywiście, im wcześniej zarezerwujemy lot, tym niższa cena biletu. (...) Liczymy, że z połączenia będą korzystali między innymi europarlamentarzyści" - powiedział Sławatyniec.
Air Polonia obecnie dysponuje trzema samolotami, w najbliższym czasie linia zamierza powiększyć flotę.
Jak dotąd samoloty Air Polonia pierwszej polskiej niskokosztowej linii lotniczej - od grudnia ubiegłego roku latają z Warszawy, Poznania i Katowic do Londynu, między Warszawą a Wrocławiem, Paryżem, Brukselą i Frankfurtem, z Katowic do Brukseli, Kolonii i Paryża, z Gdańska do Londynu oraz z Wrocławia do Paryża. Połączenie między Warszawą a Gdańskiem zostało zawieszone ze względu na małą liczbę chętnych.
Oprócz regularnych połączeń, z których w tym roku - jak szacuje firma - skorzystać ma ok. 300-400 tys. osób, spółka nadal realizować będzie realizować wiele wakacyjnych lotów czarterowych, chcąc utrzymać w tej dziedzinie drugą pozycję po samolotach LOT-u.
Air Polonia lata do krajów europejskich oraz Egiptu. Łącznie - według Sławatyńca - firma chce przewieźć około 700 tys. osób.
Air Polonia działa od 2001 roku, a od kwietnia 2003 realizuje pasażerskie loty czarterowe. Większość udziałów w spółce należy do trzech osób fizycznych, m.in. do Mirosława Sielezińskiego i Tomasza Sudoła. Spółka zatrudnia 150 osób, z których większość to piloci i stewardesy.