Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Al-Kaida planuje ataki na szybkie koleje

0
Podziel się:

O planach terrorystycznej siatki informuje niemiecki Bild, powołując się na źródła zbliżone do tajnych służb.

Al-Kaida planuje ataki na szybkie koleje
(Rex Features/EastNews)

Terrorystyczna siatka Al-Kaida planuje ataki na pociągi dużych prędkości w całej Europie - poinformował niemiecki tabloid Bild, powołując się na źródła zbliżone do tajnych służb.

Według gazety ataki mogą mieć formę aktów sabotażu na torowisku, w tunelach lub być może zamachów bombowych w samych pociągach.

_ Bild _ twierdzi, że informacje o planowanych atakach pochodzą od amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), która kilka tygodni temu przechwyciła wymianę komunikatów między przywódcami Al-Kaidy.

Z tego powodu niemieckie władze od ponad dwóch tygodni szczególnie monitorują infrastrukturę używaną przez pociągi dużej prędkości ICE, w tym dworce, które m.in. patrolują policjanci w cywilu.

Czytaj więcej w Money.pl
Al Kaida zagraża również Polsce? W alercie wystosowanym przez Interpol jest mowa o zagrożeniu atakami terrorystycznymi na Bliskim Wschodzie i północnej Afryce do końca sierpnia.
Udarmnili spisek Al Kaidy. Terroryści chcieli... Amerykanie prowadzą obławę na terrorystów ukrywających się na pustyniach i w trudno dostępnych górach Jemenu.
To oni planowali serię zamachów na Amerykanów Jeden z szefów Al Kaidy zachęca drugiego do _ zrobienia czegoś dużego _. Gorączkowa ewakuacja Amerykanów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)