Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aleksandr Łukaszenka: Białoruś i Rosja na wieki razem

0
Podziel się:

Gospodarz Kremla pojechał do Mińska, aby wziąć udział w obchodach 70 rocznicy wyzwolenia Białorusi spod hitlerowskiej okupacji.

Aleksandr Łukaszenka: Białoruś i Rosja na wieki razem
(AP/FOTOLINK/East News)

Prezydent Białorusi wygłosił takie oświadczenie podczas spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Gospodarz Kremla pojechał do Mińska, aby wziąć udział w obchodach 70 rocznicy wyzwolenia Białorusi spod hitlerowskiej okupacji.

Według Aleksandra Łukaszenki wizyta Putina ma wymiar symboliczny. _ - To symbol naszej jedności, który mówi o tym, że wtedy, w okresie wojny, byliśmy razem i teraz też jesteśmy razem i tak będzie zawsze _ - cytuje wypowiedź białoruskiego prezydenta agencja _ Biełta _. Łukaszenka podziękował Putinowi za wsparcie gospodarcze i zapewnił, że dzięki rosyjskiej pomocy jego kraj wkrótce _ stanie na nogi _. Prezydent Białorusi oświadczył także, że nie dopuści do _ przekłamywania historii _.

Zapowiedział, że będzie zwalczał pseudohistoryków, którzy działając na _ zamówienie polityczne _, próbują ukraść Białorusinom i Rosjanom _ wielkie zwycięstwo _. Łukaszenka mówił o tym, otwierając w Mińsku Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, czyli tego okresu II wojny światowej, w którym ZSRR znalazł się po stronie koalicji antyhitlerowskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjscy żołnierze będą walczyć z tabletami Urządzenia są w fazie testów. Jeśli będą wytrzymałe jak zapowiadają konstruktorzy, to rozpocznie się ich masowa produkcja.
Setki ofiar walk na Ukrainie. "To wina Poroszenki" W działaniach przeciwko separatystom zginęło do tej pory 150 żołnierzy oraz 160 mieszkańców. Rosyjski premier oskarża Kijów.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)