Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Wojciech Sobieraj nie będzie już prezesem Aliora. Rada wybierze prezesa do połowy czerwca

Wojciech Sobieraj nie będzie już prezesem Aliora. Rada wybierze prezesa do połowy czerwca

Fot. Alior Bank

Prezes Alior Banku Wojciech Sobieraj złożył radzie nadzorczej banku pisemne oświadczenie, w którym poinformował, że nie będzie ubiegał się o wybór do zarządu na następną kadencję. Rada chce powołać nowego prezesa do połowy czerwca.

"Pan Wojciech Sobieraj będzie pełnił funkcje do momentu powołania zarządu nowej kadencji" - czytamy w komunikacie, który wystosował bank.Komitet ds. nominacji i wynagrodzeń rady nadzorczej Alior Banku pracuje już nad wyborem składu zarządu na nową kadencję.

"Rada nadzorcza dołoży wszelkich starań, aby powołanie zarządu nowej kadencji miało miejsce do połowy czerwca br. Skład zarządu Alior Banku nowej kadencji zapewni realizację przyjętej strategii banku na lata 2017-2020" - czytamy w drugim komunikacie.

Wojciech Sobieraj pełni funkcję prezesa Aliora nieprzerwanie od kwietnia 2008 r, kiedy bank powstał. Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie. Na warszawskiej giełdzie Bank zadebiutował w grudniu 2012 r. Jego głównym właścicielem jest PZU. Do ubezpieczyciela należy 25 proc. udziałów banku.

Sobieraj był też współautorem tego sukcesu. - Chcemy pokazać, że Polak potrafi, także w kwestii bankowości mobilnej. A teraz potrafi na wielką skalę - mówił w rozmowie z biztok.money.pl w kontekście mariażu Aliora z T-Mobile i wchłonięciu marki Sync.

Aktywa Aliora na koniec marca wyniosły 60,42 mld zł. Nieco zmniejszyła się ich wartość względem końcówki 2016 roku, gdy były na poziomie 61,21 mld zł. Z takim wynikiem plasuje się na szóstej pozycji wśród banków notowanych na warszawskiej giełdzie. Jest tuż za Millennium i zdecydowanie przed Handlowym. Od stycznia do marca wypracował 82 mln 360 tys. zł zysku. To o ponad 2 mln zł więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku.

"Rada nadzorca pragnie wyrazić szczególne podziękowanie dla prezesa Wojciecha Sobieraja za ogromny wkład w stworzenie oraz budowę Alior Banku, poczynając od start-upu do wiodącego banku w Polsce i Europie" - czytamy także.


finanse, bankowość, sobieraj
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Aneta
2017-06-14 08:49
Bardzo żałuję, że odchodzi. Jest dla mnie wielkim autorytetem. Podziwiam Go. Pomimo wielu przeciwności losu, cały czas jest aktywny zawodowo. To wielki mózg biznesu. Życzę Mu powodzenia na dalszej drodze zawodowej. Mam nadzieję, jeszcze kiedyś ponownie się spotkamy.
Tek
2017-06-04 01:22
..... bardzo dobrze że mają straty. Pisałem podania do zarządu z prośbą ..... Jakaś ''bźdźągwa "przez trzy miesiące robiła wszystko bym tylko nie mógł porozmawiać z nikim oprócz niej. Olali mnie totalnie itd...itd..
itd...itd. Efekt ..... zrezygnowałem ja i moja żona z konta. Namówiłem mojego syna i jego dziewczynę by też zrezygnowali z konta. Fajnie mają cztery konta mniej.
MarnaInstytucja
2017-06-02 17:36
To jest podły bank
.podli ludzie tam pracują
Pokaż wszystkie komentarze (12)