Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera GetBack. CBA zatrzymała prezesów funduszu. Nieoficjalnie to Altus

Prezes i wiceprezes jednego z funduszy inwestycyjnych zostali dziś zatrzymani w sprawie afery GetBack. CBA, które przeprowadziło akcję, nie informuje co to za fundusz. Media podają, że chodzi o Altusa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Jeszcze dziś aresztowani mają usłyszeć zarzuty.

Prezes i wiceprezes jednego z funduszy inwestycyjnych zostali dziś zatrzymani w sprawie afery GetBack. CBA, które przeprowadziło akcję, nie informuje co to za fundusz. Media podają, że chodzi o Altusa.

Agenci z warszawskiej delegatury CBA zatrzymali dwie osoby, które sprzedały akcje jednej ze spółek giełdowych firmie GetBack. - Transakcja opiewała na ponad 207 milionów złotych. Po sprzedaży został sporządzony operat szacunkowy. Jego wynik określił wartość kupionych przez GetBack papierów wartościowych na zaledwie niecałe 28 mln zł - czytamy w komunikacie CBA. Według radia RMF FM były to akcje firmy EGB.

Ponadto GetBack przejął zobowiązania finansowe EGB o wartości 80 mln zł. To także jest traktowane jako strata spółki. - Tym samym straty GetBack tylko przy tej transakcji mogły wynieść 260 milionów złotych - wskazuje CBA.

Zatrzymanym prezesom grozi do 10 lat więzienia. Na wieść o akcji CBA akcje Altusa poszybowały w dół o ponad 30 proc.

Co ciekawe, kilka tygodni temu Altus zapowiedział, że może dokapitalizować GetBack kwotą 70 mln zł.

W śledztwie w sprawie GetBack przesłuchano łącznie ponad 70 osób - w tym urzędników Komisji Nadzoru Finansowego i spółki GetBack. CBA zabezpieczyło tomy dokumentacji oraz dane elektroniczne. 16 czerwca został zatrzymany Konrad K. – były prezes zarządu GetBack.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: firmy, afera getback, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-08-2018

Marcin"Zatrzymani są podejrzani o to, że za 207 mln zł sprzedali GetBackowi akcje windykacyjnej firmy EGB – informuje radio RMF FM. Po transakcji … Czytaj całość

31-08-2018

czesAfera Amber Gold to drobiazg w porównaniu z Get Back. Dlaczego nie ma komisji ?

31-08-2018

KnfBrawo za determinację - aktualne przepisy trzeba zmienić, by nie dochodziło do podobnych afer w przyszłości lecz pozostaje jeszcze kwestia wzięcia … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (13)