Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Afera GetBack. CBA zatrzymała prezesów funduszu. Nieoficjalnie to Altus

13
Podziel się:

Prezes i wiceprezes jednego z funduszy inwestycyjnych zostali dziś zatrzymani w sprawie afery GetBack. CBA, które przeprowadziło akcję, nie informuje co to za fundusz. Media podają, że chodzi o Altusa.

Jeszcze dziś aresztowani mają usłyszeć zarzuty.
Jeszcze dziś aresztowani mają usłyszeć zarzuty. (EAST NEWS)
bEDuIXvV

Prezes i wiceprezes jednego z funduszy inwestycyjnych zostali dziś zatrzymani w sprawie afery GetBack. CBA, które przeprowadziło akcję, nie informuje co to za fundusz. Media podają, że chodzi o Altusa.

Agenci z warszawskiej delegatury CBA zatrzymali dwie osoby, które sprzedały akcje jednej ze spółek giełdowych firmie GetBack. - Transakcja opiewała na ponad 207 milionów złotych. Po sprzedaży został sporządzony operat szacunkowy. Jego wynik określił wartość kupionych przez GetBack papierów wartościowych na zaledwie niecałe 28 mln zł - czytamy w komunikacie CBA. Według radia RMF FM były to akcje firmy EGB.

Ponadto GetBack przejął zobowiązania finansowe EGB o wartości 80 mln zł. To także jest traktowane jako strata spółki. - Tym samym straty GetBack tylko przy tej transakcji mogły wynieść 260 milionów złotych - wskazuje CBA.

bEDuIXvX

Zatrzymanym prezesom grozi do 10 lat więzienia. Na wieść o akcji CBA akcje Altusa poszybowały w dół o ponad 30 proc.

Co ciekawe, kilka tygodni temu Altus zapowiedział, że może dokapitalizować GetBack kwotą 70 mln zł.

W śledztwie w sprawie GetBack przesłuchano łącznie ponad 70 osób - w tym urzędników Komisji Nadzoru Finansowego i spółki GetBack. CBA zabezpieczyło tomy dokumentacji oraz dane elektroniczne. 16 czerwca został zatrzymany Konrad K. – były prezes zarządu GetBack.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDuIXwy
KOMENTARZE
(13)
Dawid
3 lata temu
Dla mnie mogą siedziec do puki pokryją ruznice. Hee przy zarobku w pudle+-500netto to troche posiedzą. I dobrze info dla przyszłych cwaniaków
real-life
3 lata temu
I bardzo dobrze. Zapakować za kraty wszystkich zbyt bogatych, pasących się na codziennej harówce zwyczajnych ludzi.
czes
3 lata temu
Afera Amber Gold to drobiazg w porównaniu z Get Back. Dlaczego nie ma komisji ?
bEDuIXwz
Marcin
3 lata temu
"Zatrzymani są podejrzani o to, że za 207 mln zł sprzedali GetBackowi akcje windykacyjnej firmy EGB – informuje radio RMF FM. Po transakcji dokonano tzw. operatu szacunkowego (czyli wyceny). Okazało się, że akcje warte są 27 mln zł. Sprzedaż naraziła więc spółkę na stratę 180 mln zł."[cytat] Uwaga, co to oznacza? Że nie wolno nikomu nic sprzedać bo jak zrobi "operat szacunkowy" i będzie mu się wydawało, że przepłacił to wsadzi Cię do więzienia? Czy prokuratorzy powariowali? Sprzedaje się po najwyższej cenie, jaką chce zapłacić kupujący. To, że kupujący przepłaca to nie jest wina sprzedającego! Chyba, że dziennikarze coś pokręcili. Bo jeżeli za to będą wsadzać to trzeba zamykać sklepy. I wracać do handlu wymiennego a potem to już tylko kamień łupany.
Obsewator
3 lata temu
Wjadą na leczenie do USA albo Izraela i tyle w temacie!