Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Amazona wycofa część oferty? Instytutu Yad Vashem chce usunięcia książek negującej Holokaust

7
Podziel się

Instytutu Yad Vashem zwrócił się do Amazona o usunięcia ze swojej oferty publikacji podważających fakt masowego mordowania przez Niemców Żydów w trakcie II wojny światowej.

Amazona wycofa część oferty? Instytutu Yad Vashem chce usunięcia książek negującej Holokaust
(LESZEK KOTARBA)
bDyyjGVx

Instytut Yad Vashem zwrócił się do Amazona, o usunięcia ze swojej oferty publikacji podważających fakt masowego mordowania Żydów w trakcie II wojny światowej.

Dyrektor bibliotek tej fundacji Robert Rozett przypomniał w specjalnym piśmie, że wymordowano w ten sposób 6 milionów ludzi. Jego zdaniem, z oferty internetowego giganta powinny zniknąć wszystkie antysemickie książki.

Rozett wystosował list w tej sprawie do szefa Amazona, Jeffa Bezosa, oferując zarazem swą pomoc w "powstrzymaniu szerzenia nienawiści".

bDyyjGVz

Przypomniał, że mający siedzibę w Jerozolimie Yad Vashem zwracał się już w tej sprawie do amerykańskiej firmy, ale gigant handlu internetowego odmawiał zaprzestania sprzedaży obraźliwych i podżegających materiałów. Powoływał się tu na swobodę dostępu do informacji.

Rozett wyraził nadzieję, że amerykańska firma zrewiduje swe stanowisko, biorąc pod uwagę obserwowane ostatnio nasilenie się antysemickich incydentów w Stanach Zjednoczonych. Zwrócił uwagę zwłaszcza na niedawne zdewastowanie żydowskiego cmentarza z XIX wieku na przedmieściu St. Louis w stanie Missouri, gdzie zniszczono i poprzewracano ok. 170 płyt nagrobnych.

bDyyjGWa
wiadomości
gospodarka
najważniejsze
KOMENTARZE
(7)
ile błędów mo...
4 lata temu
[QUOTE] Amazona wycofa część oferty? Instytutu Yad Vashem chce usunięcia książek negującej Holokaust [/QUOTE]
Gary
4 lata temu
Robią zydzi co im się podoba a na polskość plują.
Amazona
4 lata temu
AmazonA wycofa część oferty? InstytutU Yad Vashem chce usunięcia książek negującej/ych Holokaust :-) Dobranoc
bDyyjGWb
Mordortografi...
4 lata temu
Sebastianie Ogórek! Tylko trzy błędy w jednym zdaniu? Robisz postępy...
Qwas
4 lata temu
6 milionów... W latach 30tych wg encyklopedii świata (czy jakoś tak) było 3.5 mln wszystkich Żydów w całej Europie. Bez komentarzach