Notowania

Amazona wycofa część oferty? Instytutu Yad Vashem chce usunięcia książek negującej Holokaust

Instytutu Yad Vashem zwrócił się do Amazona o usunięcia ze swojej oferty publikacji podważających fakt masowego mordowania przez Niemców Żydów w trakcie II wojny światowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LESZEK KOTARBA)

Instytut Yad Vashem zwrócił się do Amazona, o usunięcia ze swojej oferty publikacji podważających fakt masowego mordowania Żydów w trakcie II wojny światowej.

Dyrektor bibliotek tej fundacji Robert Rozett przypomniał w specjalnym piśmie, że wymordowano w ten sposób 6 milionów ludzi. Jego zdaniem, z oferty internetowego giganta powinny zniknąć wszystkie antysemickie książki.

Rozett wystosował list w tej sprawie do szefa Amazona, Jeffa Bezosa, oferując zarazem swą pomoc w "powstrzymaniu szerzenia nienawiści".

Przypomniał, że mający siedzibę w Jerozolimie Yad Vashem zwracał się już w tej sprawie do amerykańskiej firmy, ale gigant handlu internetowego odmawiał zaprzestania sprzedaży obraźliwych i podżegających materiałów. Powoływał się tu na swobodę dostępu do informacji.

Rozett wyraził nadzieję, że amerykańska firma zrewiduje swe stanowisko, biorąc pod uwagę obserwowane ostatnio nasilenie się antysemickich incydentów w Stanach Zjednoczonych. Zwrócił uwagę zwłaszcza na niedawne zdewastowanie żydowskiego cmentarza z XIX wieku na przedmieściu St. Louis w stanie Missouri, gdzie zniszczono i poprzewracano ok. 170 płyt nagrobnych.

Tagi: holokaust, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, e-biznes, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-02-2017

GaryRobią zydzi co im się podoba a na polskość plują.

27-02-2017

AmazonaAmazonA wycofa część oferty? InstytutU Yad Vashem chce usunięcia książek negującej/ych Holokaust :-) Dobranoc

27-02-2017

ile błędów można zrobić w tytule??[QUOTE] Amazona wycofa część oferty? Instytutu Yad Vashem chce usunięcia książek negującej Holokaust [/QUOTE]

Rozwiń komentarze (7)