Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amazon sam o sobie pisze najlepiej. Zachwyty na temat warunków pracy w firmie zalewają internet

22
Podziel się:
Amazonowi "wychwalacze" przedstawiają wizje znakomitych warunków panujących w centrach dystrybucyjnych.
Amazonowi "wychwalacze" przedstawiają wizje znakomitych warunków panujących w centrach dystrybucyjnych. (Robert Stachnik/REPORTER)
bEDMSyEl

Zarządzający Amazonem doszli do wniosku, że nikt nie napisze lepiej o tym, jak się pracuje w tej globalnej firmie, niż specjalnie do tego celu zatrudnieni ”wychwalacze”. Dla niepoznaki w serwisach społecznościowych występują jako "ambasadorowie centrów dystrybucyjnych Amazona".

Jak podaje branżowy serwis ”TechCrunch” w celu poprawienie wizerunku firmy pojawiło się już co najmniej 15 takich kont ambasadorów dobrego imienia firmy. Jakie jest ich główne zadanie?

Śledzą wpisy, w których ktoś krytykuje pracę dla Amazona i w kontrze do tego przedstawiają wizje znakomitych warunków panujących w centrach dystrybucyjnych.

bEDMSyEn
Zobacz także: Amazon zastępuje ludzi robotami

W każdym takim wpisie obowiązkowo też pojawiają się formułki zapewniające, że Amazon np. płaci o 30 proc. więcej niż inni internetowi sprzedawcy, albo zapewnia lepsze ubezpieczenia zdrowotne.

W rozmowie jeden z takich ”wychwalaczy” zapewnił dziennikarzy ”TechCrunch”, że to nie jedyne ich obowiązki. Oprócz śledzenia wpisów zajmują się szkoleniami świeżego narybku w magazynach Amazona.

bEDMSyEt

Jak to wygląda najlepiej widać poniżej.Hannah apeluje do Amazona o podwyżki - „O mój Boże po prostu płaćcie więcej swoim pracownikom” i w odpowiedzi dostaje porcje dobrze skrojonej indoktrynacji.

"A wiesz, że Amazon płaci pracownikom około 30 proc. więcej niż inni sprzedawcy? Jestem dumny z tego, że pracuję dla Amazona. Dobrze się mną opiekują. O wiele lepiej od niektórych poprzednich pracodawców".

Wątpliwa opinia o tym pracodawcy nie pomaga na trudnym polskim rynku. Dlatego jak już pisaliśmy w money.pl firma doszła do wniosku, że będzie płacić swoim pracownikom za ściągnięcie do firmy znajomych. Za przyprowadzenie nowego pracownika firma oferuje 1200 zł.

bEDMSyEu

Taka promocja dotyczy pięciu centrów logistycznych Amazona w kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEDMSyEO
praca
wiadomości
KOMENTARZE
(22)
qwe
2 lata temu
Pracuje w Werne parę kilometrów od Dortmundu tu też jest Amazon . Co kilka tygodni strajk. .
Dosc
2 lata temu
Wystarczy płacić wiecej. Amazon potrafi tylko gnoić ludzi
Akrygier
3 lata temu
Pracuje w Amazonie prawie 3 lata. Owszem praca jest ciezka ale ja jestem zadowolona. Firma mnie szanuje. Menagerowie sa wspaniali i grzeczni. Wspolpracownicy jak to Polacy rozni wszystkim sie nie dogodzi. Narzekaja i pracuja. Nikt nikogo nie zmusza nie chcesz odejd, a nie narzekaj. Od wiekow jest ze jak pracujesz to zarabiasz. Osobiscie doceniam Pracodawce bo dbaja o pracownikow i szanuja.
bEDMSyEP
Faf
3 lata temu
"Jestem dumny z tego, że pracuję dla Amazona. Dobrze się mną opiekują" Moja się cieszyć, że znalazł dobrego pana, szkoda że amerykana:p A ja do pracy chodzę, żeby utrzymać siebie i rodzinę, sam się sobą opiekuję juz ładnych parę lat i myślę że wychodzi mi to jako tako;) Może to taka firma dla wiecznie "niedorosłych":p
Zenada
3 lata temu
Jakie małpy taki PR
...
Następna strona