Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ambasady USA będą zamknięte 4 sierpnia ze względów bezpieczeństwa

0
Podziel się:

To środek ostrożności, podjęty ze względu na pracowników placówek i ewentualnych petentów.

Ambasady USA będą zamknięte 4 sierpnia ze względów bezpieczeństwa
(freefotouk/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Stany Zjednoczone zamkną w najbliższą niedzielę wiele swych ambasad i konsulatów na świecie ze względów bezpieczeństwa - powiadomiła rzeczniczka Departamentu Stanu USA Marie Harf. Nie wyjaśniła, które konkretnie placówki będą zamknięte.

- _ Departament Stanu wydał polecenie wielu ambasadom i konsulatom, by zostały zamknięte lub zawiesiły swoją działalność w niedzielę, 4 sierpnia _ - powiedziała Harf. Jak wyjaśniła, jest to środek ostrożności, podjęty ze względu na pracowników placówek i ewentualnych petentów.

Administracja USA następnie rozważy ponowne otwarcie placówek, _ możliwe jest, że będą zamknięte jeszcze przez kilka dni _ - mówiła Harf.

Stany Zjednoczone są szczególnie wyczulone na bezpieczeństwo swych placówek dyplomatycznych po ataku na konsulat amerykański w Bengazi w Libii w 2012 roku. Zginął wówczas ambasador USA w tym kraju i trzech innych obywateli Stanów Zjednoczonych.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie chwalą armię Egiptu za... _ Wiele milionów ludzi żądało interwencji od armii. Wszyscy obawiali się pogrążenia się kraju w chaosie i przemocy _.
Negocjacje Unii z USA będą jawne ? Rozmowy ruszyły w cieniu afery z amerykańskimi podsłuchami w instytucjach UE. W związku ze skandalem zawieszenia negocjacji handlowych domagała się Francja oraz niektóre frakcje w Parlamencie Europejskim.
Protesty w ponad 30 niemieckich miastach Kilka tysięcy osób protestowało przeciwko inwigilowaniu obywateli przez służby wywiadowcze USA.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)