Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amerykanie chcą zbroić naszą armię

0
Podziel się:

Strona amerykańska wyraziła pełną gotowość wsparcia polskich działań zmierzających do unowocześnienia armii.

Amerykanie chcą zbroić naszą armię
(AP/Kyodo/Fotolink/East News)
bECzvcOd

Modernizacja polskiej armii w latach 2013-2022 była tematem spotkania podsekretarz stanu w Departamencie Stanu USA Rose Gottemoeller i wiceministra Waldemara Skrzypczaka - poinformował rzecznik MON Jacek Sońta.

Jak podał rzecznik, w trakcie spotkania, które odbyło się w poniedziałek w Warszawie, strona amerykańska wyraziła pełną gotowość wsparcia polskich działań zmierzających do unowocześnienia armii.

Podsekretarz stanu ds. kontroli uzbrojenia i bezpieczeństwa międzynarodowego zapewniła odpowiadającego za uzbrojenie i modernizacje wiceszefa MON, że trwająca w USA reforma zasad eksportu uzbrojenia usprawni proces pozyskiwania sprzętu wojskowego w ramach programu FMS (Foreign Military Sales), dotyczącego transakcji zbrojeniowych zawieranych za pośrednictwem amerykańskiego rządu.

bECzvcOf

Według przyjętego pod koniec ubiegłego roku planu na modernizację techniczną sił zbrojnych MON zamierza wydać w ciągu 10 lat ponad 135 mld zł.

Czytaj więcej w Money.pl
To początek reformy dowodzenia armią Szef MON mówi, że wczorajsze nominacje na najwyższe stanowiska w wojsku są przygotowaniem do reformy dowodzenia armią.
Żołnierze rezerwy będą musieli ćwiczyć W tym roku 3,6 tys. rezerwistów przejdzie obowiązkowe szkolenia. Koszty pokryje budżet MON.
bECzvcOG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)