Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Amerykanie optymistycznie o gazie łupkowym w Polsce

0
Podziel się:

Sikorski: Perspektywy wydobycia są coraz lepsze.

Amerykanie optymistycznie o gazie łupkowym w Polsce
(kprm.gov.pl)

Amerykańskie koncerny z coraz większym optymizmem widzą perspektywy eksploatacji gazu łupkowego w Polsce - powiedział po spotkaniu w Nowym Jorku z ich przedstawicielami minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

_ - Odniosłem wrażenie, że firmy wydobywcze są coraz bardziej optymistyczne jeśli chodzi o perspektywy opłacalnego wydobycia gazu łupkowego. Cieszy mnie to, bo byłaby to wielka szansa i na bezpieczeństwo energetyczne i w ogóle na rozwój naszego kraju _ - powiedział minister.

Sikorski uczestniczył w Nowym Jorku w spotkaniu nowo utworzonej Polsko-Amerykańskiej Rady Biznesu. Zrzesza ona około 20 wielkich korporacji amerykańskich obecnych już na rynku w Polsce m.in. kilka firm naftowych, które prowadzą tam poszukiwania gazu łupkowego.

W środę zadeklarowały one, że będą promować w USA wizerunek Polski jako doskonałego kraju do inwestowania.

_ - Fakt, że amerykańscy biznesmeni z najpoważniejszych firm w różnych sektorach mówią, że Polska jest dobrym miejscem do inwestowania, potwierdza to, co mówię od jakiegoś czasu - że polska rzeczywistość jest lepsza od wyobrażenia o Polsce, i to zarówno za granicą, jak i w samej Polsce _ - powiedział minister Sikorski.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t100553.jpeg ) ] (http://news.money.pl/artykul/amerykanie;studza;nasze;nadzieje;na;gaz;lupkowy,33,0,664609.html) Amerykanie studzą nasze nadzieje na gaz łupkowy Firmy z USA wiedzą, że mamy go dużo, ale dopiero okaże się, czy opłaca się go wydobywać.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t75545.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wydano;ponad;60;koncesji;na;poszukiwanie;gazu;lupkowego,33,0,657697.html) Wydano ponad 60 koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego W dwóch przypadkach wykonano wiercenia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t100553.jpeg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pgnig;juz;sprawdza;zloza;gazu;lupkowego,157,0,642461.html) PGNiG już sprawdza złoża gazu łupkowego Zdaniem wiceprezesa gazowego koncernu jest 50 proc. pewności, że gaz się tam znajduje.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t89048.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gaz;lupkowy;kusimy;amerykanow;lagodnym;prawem,246,0,635382.html) Gaz łupkowy: Kusimy Amerykanów łagodnym prawem Regulacje dotyczące wydobycia wzorowane będą na prawie USA.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)