Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amerykanie śledzili zachowania seksualne islamistów w internecie

0
Podziel się:

Zdobyte informacje wykorzystywano do podkopania autorytetu przywódców w oczach ewentualnych naśladowców - podała jedna z gazet.

Amerykanie śledzili zachowania seksualne islamistów w internecie
(alphaspirit/iStockphoto)
bEEMRKrp

Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) śledziła zachowania seksualne radykalnych islamistów w internecie, aby zdobyte informacje wykorzystać do podkopania ich autorytetu w oczach ewentualnych naśladowców - podał _ Huffington Post _.

Portal powołuje się na informacje uzyskane od byłego współpracownika NSA Edwarda Snowdena.

Agenci NSA gromadzili informacje na temat tzw. słabych punktów, które w razie potrzeby miałyby posłużyć do publicznego zdyskredytowania sześciu wpływowych radykałów i ograniczenia ich siły oddziaływania.

bEEMRKrr

Jako przykłady kompromitujących zachowań w dokumentach udostępnionych przez Snowdena wymienia się m.in. _ oglądanie w sieci materiałów o treści erotycznej _ oraz _ używanie wulgarnego, nacechowanego erotycznie słownictwa podczas komunikowania się z niedoświadczonymi, młodymi dziewczętami _.

Jak podaje _ Huffington Post _, żadna z sześciu inwigilowanych osób nie była podejrzana o planowanie zamachu terrorystycznego. Wiadomo, że wśród nich był obywatel USA lub osoba z prawem stałego pobytu w tym kraju.

Z dokumentów wynika, że zostały sporządzone przez dyrektora NSA, a na liście odbiorców znalazły się ministerstwa sprawiedliwości i handlu USA.

Amerykańscy obrońcy swobód obywatelskich biją na alarm, że rewelacje portalu to kolejny przykład masowej inwigilacji prowadzonej przez NSA.

bEEMRKrx

_ - Gdziekolwiek jesteśmy, musimy pamiętać, że NSA gromadzi w swoich bazach danych informacje na temat naszych poglądów politycznych, dokumentacji medycznej, związków i działalności w internecie. NSA deklaruje, że nie użyje zdobytych informacji w złym celu, jednak te dokumenty pokazują, że najprawdopodobniej stosuje bardzo wąską definicję tego pojęcia _ - podkreśla Jameel Jaffer z organizacji American Civil Liberties Union.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie szpiegowali przywódców G8 Władze Kanady zezwoliły amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) na prowadzenie operacji szpiegowskich podczas szczytów G8 i G20, które odbyły się w Toronto.
Szukają dowodów, że USA szpiegowały SWIFT? Z dokumentów Edwarda Snowdena wynika, że sieć SWIFT jest na celowniku amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA).
Prezydent Barack Obama ułaskawił indyka Zaszczytu dostąpił dorodny indyk o imieniu Popcorn z Minnesoty, dzięki czemu nie trafi na stół w formie pieczeni.
USA krytykują Chiny za rozszerzenie strefy W trakcie trwającej tydzień podróży Biden odwiedzi Chiny, Japonię i Koreę Południową.
bEEMRKrS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)