Notowania

wojna w libii
12.05.2011 19:41

Amerykanie ujawnili ile wydali na Świt Odysei

Waszyngton na operacje w Libii przeznaczył do tej pory 750 mln dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Chairman of the Joint Chiefs of Staff/CC/Flickr)

*Minister obrony USA Robert Gates powiedział, że amerykańskie siły zbrojne wydały dotychczas około 750 mln dolarów na operacje służące obronie libijskiej ludności cywilnej przed siłami libijskiego przywódcy Muammara Kaddafiego. *

Gates, który odpowiadał na pytania żołnierzy piechoty morskiej (marines) w obozie Lejeune w Karolinie Północnej, wyraził opinię, że obecne zabiegi polegające na cięciach budżetowych nie będą raczej mieć wpływu ma operacje w Afganistanie i Iraku, które są finansowane osobno z budżetu na obronę.

_ - W przypadku Libii, niestety, musimy się z tymi kosztami sami uporać _ - powiedział Gates.

Dodał, że na razie jest to orientacyjnie 750 mln dolarów. Wyraził przekonanie, że uda się znaleźć pieniądze.

Dowództwo nad operacją w Libii NATO przejęło od USA pod koniec marca. Wcześniej USA kierowały działaniami koalicji, w skład której wchodziły też Francja i Wielka Brytania.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/t139245.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sikorski;nie;ladowal;przez;grupe;plemienna,64,0,827712.html) Sikorski nie lądował przez grupę plemienną Zagrożeniem, które uniemożliwiło lądowanie za pierwszym razem w Bengazi samolotu z szefem MSZ Radosławem Sikorskim na pokładzie okazała się grupa plemienna związana z Muammarem Kadafim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t102495.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zniszczyli;rezydencje;kaddafiego;sa;ofiary,223,0,828127.html) Zniszczyli rezydencję Kaddafiego. Są ofiary Sześć osób zginęło w nalotach NATO na olbrzymi kompleks mieszkalny libijskiego przywódcy w Trypolisie.
Tagi: wojna w libii, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz