Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Amerykańska gospodarka rośnie wolniej

0
Podziel się

Wzrost amerykańskiego PKB w pierwszym kwartale wyniósł 1,8 proc. w skali rocznej. Ekonomiści przewidywali większy, bo 2-procentowy wzrost.

Amerykańska gospodarka rośnie wolniej
(Eric Beato/CC/Flickr)
bDYAkKPV

Wzrost gospodarki amerykańskiej był w pierwszym kwartale tego roku niższy niż w ostatnim kwartale poprzedniego i powolniejszy niż oczekiwano.

Jak podało w czwartek amerykańskie Ministerstwo Handlu, wzrost PKB w pierwszym kwartale wyniósł 1,8 proc. w skali rocznej. Ekonomiści przewidywali wzrost 2-procentowy.

Oznacza to spowolnienie wzrostu gospodarki, która w IV kwartale 2010 r. wzrosła w tempie 3,1 proc. w skali rocznej.

bDYAkKPX

Zarząd Rezerwy Federalnej określił poprzedniego dnia wzrost PKB jako _ umiarkowany _ i skorygował w dół swoją poprzednią prognozę wzrostu na 2011 rok z 3,4-3,9 proc. na 3,1-3,3 proc.

Do spowolnienia wzrostu w pierwszym kwartale przyczynił się słabszy niż poprzednio wzrost sprzedaży detalicznej, w związku ze zwyżką cen żywności i paliw.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t138241.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/bernanke;uspokoil;rynki;ale;bez;ciec;wydatkow;stanom;znowu;grozi;kryzys,254,0,818942.html) Bernanke uspokoił rynki, ale bez cięć wydatków Stanom znowu grozi kryzys Fed będzie trzymał stopy procentowe na niskim poziomie. To może na dłuższą metę nie ożywić gospodarki USA, co odczujemy także my.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t125356.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/palka;ameryka;jest;zbyt;duza;by;upasc,175,0,818863.html) Pałka: Ameryka jest zbyt duża, by upaść Oszczędności w wykonaniu administracji USA wcale nie spodobają się inwestorom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t92628.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/swiatowa;gospodarka;nad;przepascia;sprawdz;ile;za;to;zaplacisz,136,0,814984.html) Światowa gospodarka nad przepaścią. Sprawdź, ile za to zapłacisz Money.pl analizuje, jak kłopoty świata odbiją się na życiu Polaków.
bDYAkKQy
gospodarka
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)