Notowania

rosja
02.07.2013 22:25

Amnestia dla niektórych sprawców przestępstw gospodarczych w Rosji

Za amnestią opowiedziało się 298 deputowanych przy wymaganym minimum 226, jeden się wstrzymał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Duma Państwowa, niższa izba rosyjskiego parlamentu, uchwaliła amnestię dla przestępców gospodarczych i finansowych, która dotyczy kilku tysięcy osób, w tym skazanych po raz pierwszy. Aby móc skorzystać z amnestii, należy zrekompensować straty poszkodowanym.

Za amnestią opowiedziało się 298 deputowanych przy wymaganym minimum 226, jeden się wstrzymał.

Amnestia dotyczy nie tylko odbywających karę pozbawienia wolności, lecz także skazanych na inne kary oraz tych, którym wymierzono wyrok w zawieszeniu lub odroczono odbywanie kary lub zwolniono warunkowo.

Uchwalenie amnestii pozostaje w wyłącznej gestii Dumy, nie wymaga akceptacji izby wyższej, Rady Federacji, ani podpisu prezydenta, chociaż, jak sugerują media, to Władimir Putin domagał się od parlamentu jej przyjęcia w celu ożywienia biznesu.

Amnestionowane mogą zostać osoby skazane m.in. z paragrafów o naruszeniu praw autorskich, prawa patentowego, za oszustwa kredytowe, za nielegalną działalność bankową.

Z amnestii nie będzie mógł skorzystać były szef koncernu Jukos Michaił Chodorkowski, który został skazany za przestępstwa gospodarcze dwukrotnie.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz