Notowania

AmRest poszerza menu. Kupuje lokalną sieć w Hiszpanii

Działająca w Polsce spółka AmRest, specjalizująca się w uruchamianiu franczyzowych lokali restauracyjnych, zakupiła hiszpańską sieć burgerowni Bacoa. Oferuje one kanapki z segmentu premium.

Podziel się
Dodaj komentarz
(bacoaburger.com)

,,Przejmowane spółki prowadzą sieć sześciu restauracji segmentu 'premium burger' pod marką Bacoa w Hiszpanii (w Barcelonie i Madrycie), zarówno w formacie restauracji własnych jak i franczyzowych" - czytamy w komunikacie.

Oferta zakłada cenę zakupu wynoszącą ok. 3,7 mln euro, skorygowaną o saldo gotówki i zadłużenia. Za tę kwotę AmRest wejdzie w posiadanie sześciu restauracji w Madrycie i w Barcelonie.

Amerykański fast food w Rosji

,,Intencją stron oferty jest podpisanie SPA oraz finalizacja transakcji w ciągu kilku nadchodzących tygodni" - czytamy dalej.

Sieć Bacoa ma zaledwie dziesięć lat. Została założona przez hiszpańsko-australijską parę, której, po przeprowadzce do Barcelony, brakowały atmosfery australijskiego grilla. Restauracja odniosła błyskawiczny sukces i wkrótce otworzyła swoje podwoje także w stolicy kraju.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w Europie Zachodniej, Rosji, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: amrest, handel detaliczny, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-07-2018

?To nie wynieśli się do Hiszpanii?

16-07-2018

Good jobElegancko. Brawo Henry i ska.

Rozwiń komentarze (2)