Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
amway
29.09.2010 13:26

Amway zatrudni 200 osób w nowym centrum

Powstało ono w podkrakowskim Zabierzowie. Będzie obsługiwać 25 krajów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime)

Ponad 200 pracowników zatrudni amerykańska korporacja Amway w swoim nowym centrum usług finansowych, IT i marketingowych w podkrakowskim Zabierzowie. Ośrodek, który będzie obsługiwał operacje firmy w 25 państwach europejskich, właśnie rozpoczyna działalność.

Jak poinformowała firma w środowym komunikacie, centrum ma docelowo zatrudnić około 200 pracowników z Krakowa i regionu w ciągu następnych dwóch lat. Placówka skonsoliduje całe europejskie finanse Amway.

Nowy ośrodek będzie się mieścić na terenie Kraków Business Park w podkrakowskim Zabierzowie. European Shared Services Center będzie się zajmować obsługą finansową, IT i marketingową dla 25 europejskich rynków na których działa amerykańska korporacja. Zajmie się również operacjami związanymi z wprowadzaniem danych i obsługą zamówień.

Wiceprezydent Amway Europe Mark Beiderwieden poinformował, że firma, będąca drugą na świecie firmą działającą w sektorze sprzedaży bezpośredniej, wybrała Kraków spośród trzydziestu miejsc w Europie. O wyborze zadecydował dostęp do dobrze wykwalifikowanej, władającej wieloma językami kadry, bezpieczeństwo, jak również przyjazne dla biznesu środowisko i infrastruktura.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t12084.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/zarzadzanie/artykul/diabel;nie;kupuje;produktow;proctergamble,238,0,231662.html) Diabeł nie kupuje produktów Procter&Gamble

Przenoszenie operacji ze wszystkich rynków do podkrakowskiego centrum trwać będzie do końca 2011 roku.

Do pracy w nowym centrum poszukiwane są osoby władające mniej popularnymi językami z rejonu Europy Wschodniej, a także kadra menedżerska z doświadczeniem w zarządzaniu, IT i marketingu.

Amway to firma należąca do dwóch rodzin. Działa w dziedzinie sprzedaży bezpośredniej. Powstała w 1959 roku w w Stanach Zjednoczonych. Obecnie oferuje ponad 450 produktów, w tym preparaty kosmetyczne, środki gospodarstwa domowego oraz suplementy diety, które są sprzedawane wyłącznie w systemie sprzedaży bezpośredniej. W 2009 roku sprzedaż korporacji wyniosła ponad 8 mld dolarów.

W Polsce firma została utworzona w 1992 roku. W zeszłym roku zanotowała obroty na poziomie 138 mln zł.

Tagi: amway, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz