Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys
23.10.2009 07:14

Analitycy: Polska kryzys ma już za sobą

Eksperci ostrzegają jednak, by nie lekceważyć negatywnych informacji płynących z rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maica/iStockphoto)

Coraz więcej danych ekonomicznych świadczy o tym, że kryzys możemy mieć już za sobą. *Eksperci ostrzegają jednak, by nie lekceważyć negatywnych informacji płynących z rynku. Jest ich jednak zdecydowanie mniej niż plusów- pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. *

Według gazety, wiele wskazuje na to, że po 9 miesiącach spadków produkcja zacznie rosnąć. Chociaż we wrześniu spadła o 1,3 procent w skali roku, to jednak minus nie był tak duży jak spodziewali się ekonomiści. Przedsiębiorcy będą także rozkręcać produkcję, bo spodziewają się większych zamówień.

Nie ma też fali bankructw. Na początku roku eksperci przewidywali, że czeka nas 800 upadłości. Teraz okazuje się, że nie będzie ich więcej niż 650-700.

Według danych NBP, zaczyna także przybywać kredytów dla firm. Rosną również indeksy giełdowe. Od połowy lutego wzrosły po kilkadziesiąt procent, na przykład WIG20 zyskał już ponad 65 procent.

Eksperci radzą jednak, by nie zapominać o negatywnych sygnałach z naszej gospodarki. Dziennik_ _ostrzega, że coraz gorszy jest stan finansów publicznych.

Równie trudna jest sytuacja na rynku pracy. Systematycznie spada zatrudnienie, tylko we wrześniu zmniejszyło się o 2,4 procent w skali roku - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: kryzys, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz