Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Andrzej Duda spotka się z Barakiem Obamą. To ma być rozmowa w "cztery oczy"

36
Podziel się:

W piątek, przed szczytem NATO prezydenci Polski i USA: Andrzej Duda i Barack Obama spotkają się, by w wąskim gronie rozmawiać o kwestiach bezpieczeństwa, Brexicie i umowie handlowej TTIP. W czwartek Andrzej Duda spotka się z sekretarzem generalnym NATO.

Andrzej Duda spotka się z Barakiem Obamą. To ma być rozmowa w "cztery oczy"
(Stanislaw Kowalczuk)
bELocrAl

Rozmowa "w cztery oczy" prezydenta Dudy i prezydenta Obamy ma trwać ponad pół godziny. Potem przewidziano spotkanie szefów państw z mediami - poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

- Rozmowa będzie dotyczyła szczytu NATO, a także całości zagadnień w relacjach polsko-amerykańskich - powiedział Szczerski. Dodał, że można spodziewać się, iż przywódcy będą rozmawiać o Brexicie i przyszłości umowy handlowej TTIP negocjowanej między Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską.

Wiadomo, że spotkanie nie odbędzie się w Pałacu Prezydenckim, który w związku z piątkową kolacją uczestników szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego, jest wyłączony z organizacji innych wydarzeń.

bELocrAn

W czwartek po południu, dzień przed szczytem NATO, Andrzej Duda w Belwederze spotka się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. W rozmowach mają wziąć udział także minister obrony narodowej Antonii Macierewicz, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski oraz szef BBN Paweł Soloch - poinformował Szczerski.

Po spotkaniu odbędzie się konferencja prasowa Andrzeja Dudy i Jensa Stoltenbergra.

Szczyt NATO, pod przewodnictwem sekretarza generalnego Sojuszu odbędzie się w dniach 8-9 lipca. Wezmą w nim udział przywódcy państw i rządów 28 krajów członkowskich oraz państw partnerskich. Przewidywane tematy szczytu to odpowiedź na zagrożenia ze Wschodu i Południa, w tym decyzje dotyczące zwiększenia obecności wojskowej na wschodnich obrzeżach sojuszu, a także dalsze rozszerzanie NATO.

bELocrAO
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(36)
Krys.
2 lata temu
Panie Waldku. Trochę więcej szacunku dla Prezydenta. Jeśli się Panu nie podoba, to nie znaczy, że wszystkim Polakom. Wolałby Pan Putina? Jest pewnie starszy od Pana, więc należy oczekiwać trochę szacunku z Pana strony.Obrzucanie Prezydenta inwektywami tylko świadczy źle o Panu. Trochę więcej kultury.
POLAK
5 lata temu
DUDA chłopie wstydu oszczeć POLSCE zabierz całą ekipe rządzącą i zniknijcie w bieszczadach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mklo
5 lata temu
Ciekawe czy wystrychnie go na dudka ? Czy zostanie wydudkany na strychu ?
bELocrAP
Krzysztof137
5 lata temu
Długopis: I want to talk with you, Barack: OK so please call for your boss & master, I have no time to talk with you, Mr Nobody
mc3050
5 lata temu
A co Obama ma do powiedzenia ? On jest juz na wylocie wiec Duda nie powinien nawet tracic czasu na niego i do niczego sie zobowiazywac . Wystarczy ze ten "pokojowy noblista" rozpetal pieklo na bliskim wschodzie. Teraz szczuje nas przeciwko Rosji i podburza do kolejnej wojny
...
Następna strona