Notowania

gospodarka
18-06-2018 (18:21)

"Poprzednia władza zwyczajnie pozwalała nas okradać". Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z mieszkańcami Strzelina

- Nazwijmy sprawy po imieniu. Poprzednia władza zwyczajnie pozwalała nas okradać. Nie wiem, kto brał te pieniądze, ale byliśmy po prostu okradani. I udało się temu stosunkowo łatwo, w dużym stopniu zapobiec - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Strzelina prezydent Andrzej Duda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER/EAST NEWS)
Na spotkaniu z mieszkańcami Strzelina prezydent Andrzej Duda mówił o polskiej konstytucji, sędziach w Sądzie Najwyższym i o poprzedniej władzy

- Nazwijmy sprawy po imieniu. Poprzednia władza zwyczajnie pozwalała nas okradać. Nie wiem, kto brał te pieniądze, ale byliśmy po prostu okradani. I udało się temu stosunkowo łatwo w dużym stopniu zapobiec - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Strzelina prezydent Andrzej Duda.

Głowa państwa skomentowała działania byłego rządu. - Mówili: cud będzie, jeżeli uda się załatać lukę VAT. Dzisiaj można powiedzieć śmiało: cały program 500+ jest w zasadzie realizowany z tego, co w ciągu tych niespełna trzech lat udało się uzyskać właśnie z VAT-u, który do tej pory był rozkradany. Rozkradany, proszę państwa.

Andrzej Duda wyraził swoją opinię dotyczącą programu 500+ i tego, czy powinien on być lepiej zabezpieczony przez konstytucję. - Uważam, że trzeba państwa zapytać, czy chcecie, żeby rodzina była lepiej zabezpieczona w konstytucji, stąd pytanie, nawiązujące do programu 500+, bo jest rzeczywiście problemem, czy takie prorodzinne rozwiązania powinny być w konstytucji mocniej chronione. Ja osobiście uważam, że tak.

Zobacz też: * *PO rozszerzy 500+ na każde dziecko

Prezydent mówił także o konieczności przeprowadzenia reformy wymiaru sprawiedliwości. Dodatkowo postawił tezę, że należy przyjrzeć się konstytucji i podjąć „poważną refleksję”. Przypomniał obecnym na spotkaniu, że twórcy pierwszej polskiej konstytucji wpisali do niej słowne zobowiązanie, że co 25 lat trzeba dokonać przeglądu tego najważniejszego dokumentu w państwie. - Od uchwalenia i wejścia w życie dziś obowiązującej konstytucji minęło już 21 lat - powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, andrzej duda prezydent, wiadomości, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2018

tw" Bezpartyjny " prezydent rozdaje kiełbasę wyborczą zwaną pisomielonka ?

18-06-2018

XcOskarża ale nie wie kogo, typowe dla obecnych władz. Zero argumentów.

18-06-2018

mkA teraz okradają nas w sposób mistrzowski następcy . Są sprytniejsi

Rozwiń komentarze (1138)