Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Poprzednia władza zwyczajnie pozwalała nas okradać". Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z mieszkańcami Strzelina

1144
Podziel się:

- Nazwijmy sprawy po imieniu. Poprzednia władza zwyczajnie pozwalała nas okradać. Nie wiem, kto brał te pieniądze, ale byliśmy po prostu okradani. I udało się temu stosunkowo łatwo, w dużym stopniu zapobiec - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Strzelina prezydent Andrzej Duda.

Na spotkaniu z mieszkańcami Strzelina prezydent Andrzej Duda mówił o polskiej konstytucji, sędziach w Sądzie Najwyższym i o poprzedniej władzy
Na spotkaniu z mieszkańcami Strzelina prezydent Andrzej Duda mówił o polskiej konstytucji, sędziach w Sądzie Najwyższym i o poprzedniej władzy (Andrzej Hulimka/REPORTER/EAST NEWS)

- Nazwijmy sprawy po imieniu. Poprzednia władza zwyczajnie pozwalała nas okradać. Nie wiem, kto brał te pieniądze, ale byliśmy po prostu okradani. I udało się temu stosunkowo łatwo w dużym stopniu zapobiec - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Strzelina prezydent Andrzej Duda.

Głowa państwa skomentowała działania byłego rządu. - Mówili: cud będzie, jeżeli uda się załatać lukę VAT. Dzisiaj można powiedzieć śmiało: cały program 500+ jest w zasadzie realizowany z tego, co w ciągu tych niespełna trzech lat udało się uzyskać właśnie z VAT-u, który do tej pory był rozkradany. Rozkradany, proszę państwa.

Andrzej Duda wyraził swoją opinię dotyczącą programu 500+ i tego, czy powinien on być lepiej zabezpieczony przez konstytucję. - Uważam, że trzeba państwa zapytać, czy chcecie, żeby rodzina była lepiej zabezpieczona w konstytucji, stąd pytanie, nawiązujące do programu 500+, bo jest rzeczywiście problemem, czy takie prorodzinne rozwiązania powinny być w konstytucji mocniej chronione. Ja osobiście uważam, że tak.

Zobacz też: * *PO rozszerzy 500+ na każde dziecko

Prezydent mówił także o konieczności przeprowadzenia reformy wymiaru sprawiedliwości. Dodatkowo postawił tezę, że należy przyjrzeć się konstytucji i podjąć „poważną refleksję”. Przypomniał obecnym na spotkaniu, że twórcy pierwszej polskiej konstytucji wpisali do niej słowne zobowiązanie, że co 25 lat trzeba dokonać przeglądu tego najważniejszego dokumentu w państwie. - Od uchwalenia i wejścia w życie dziś obowiązującej konstytucji minęło już 21 lat - powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1144)
kedegaj
5 lata temu
czy pan prezydent powinien tyle czasu poświęcać na krytykowaniu poprzedników ? Przecież oni od kilky lat już nie rządzą. Może warto zająć się terazniejszością ?
Rex
5 lata temu
Żarówka lepsza od LED. A kradli tylko co i kto?. I tak dalej i tak........
iga
5 lata temu
TAK SAMO OKRADA NAS OBECNA WŁADZA , CIĄGLE PODWYŻKI I NOWE PODATKI ,ZA TO NA NAGRODY DLA RZĄDZĄCYCH I ICH PUPILI STAĆ WŁADZĘ OSADZAJĄ SWOICH LUDZI W SPÓŁKACH PAŃSTWA NA INTRATNYCH STANOWISKACH. PAN BOCHENEK BĘDZIE ZGARNIAŁ 30 TYŚ. ZŁ A LUDZIE JUŻ DOSTALI PODWYŻKI CEN GAZU O 2,5%. SKANDAL
yxy
5 lata temu
A obecna władza osobiście nabija sobie kabze.Wystarczy czytać tytuły w prasie codziennej,od tego włos się jeży.Poprzednicy nie byli cacy ,ale tego nie było
bobas161
5 lata temu
a kto teraz nas okrada?
...
Następna strona