Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
"Poprzednia władza zwyczajnie pozwalała nas okradać". Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z mieszkańcami Strzelina

"Poprzednia władza zwyczajnie pozwalała nas okradać". Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z mieszkańcami Strzelina

Na spotkaniu z mieszkańcami Strzelina prezydent Andrzej Duda mówił o polskiej konstytucji, sędziach w Sądzie Najwyższym i o poprzedniej władzy Fot. Andrzej Hulimka/REPORTER/EAST NEWS
Na spotkaniu z mieszkańcami Strzelina prezydent Andrzej Duda mówił o polskiej konstytucji, sędziach w Sądzie Najwyższym i o poprzedniej władzy

- Nazwijmy sprawy po imieniu. Poprzednia władza zwyczajnie pozwalała nas okradać. Nie wiem, kto brał te pieniądze, ale byliśmy po prostu okradani. I udało się temu stosunkowo łatwo w dużym stopniu zapobiec - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Strzelina prezydent Andrzej Duda.

Głowa państwa skomentowała działania byłego rządu. - Mówili: cud będzie, jeżeli uda się załatać lukę VAT. Dzisiaj można powiedzieć śmiało: cały program 500+ jest w zasadzie realizowany z tego, co w ciągu tych niespełna trzech lat udało się uzyskać właśnie z VAT-u, który do tej pory był rozkradany. Rozkradany, proszę państwa.

Andrzej Duda wyraził swoją opinię dotyczącą programu 500+ i tego, czy powinien on być lepiej zabezpieczony przez konstytucję. - Uważam, że trzeba państwa zapytać, czy chcecie, żeby rodzina była lepiej zabezpieczona w konstytucji, stąd pytanie, nawiązujące do programu 500+, bo jest rzeczywiście problemem, czy takie prorodzinne rozwiązania powinny być w konstytucji mocniej chronione. Ja osobiście uważam, że tak.

Zobacz też: PO rozszerzy 500+ na każde dziecko


 

Prezydent mówił także o konieczności przeprowadzenia reformy wymiaru sprawiedliwości. Dodatkowo postawił tezę, że należy przyjrzeć się konstytucji i podjąć „poważną refleksję”. Przypomniał obecnym na spotkaniu, że twórcy pierwszej polskiej konstytucji wpisali do niej słowne zobowiązanie, że co 25 lat trzeba dokonać przeglądu tego najważniejszego dokumentu w państwie. - Od uchwalenia i wejścia w życie dziś obowiązującej konstytucji minęło już 21 lat - powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
noname
2018-06-20 19:27
a wy dalej to robicie, i w czym się różnicie od Nich?
bvb
2018-06-20 19:12
A twoja banda nas nie okrada , bierze sobie premie , dopłaty na paliwa , jeździ po świecie za moje pieniądze
krzys
2018-06-20 18:58
Obecnie mamy rzad najwiekszych Bandytowi Złodziei!!!!!
Pokaż wszystkie komentarze (1138)