Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Angela Merkel będzie rządziła z Zielonymi?

0
Podziel się:

Po przeprowadzonych wczoraj rozmowach niemieckiego bloku chadeckiego z Zielonymi w sprawie utworzenia koalicji, obie strony zadeklarowały zamiar kontynuowania negocjacji.

Angela Merkel po zwycięskich wyborach
Angela Merkel po zwycięskich wyborach (Anna Anagnostopulu/Money.pl)

Po przeprowadzonych wczoraj w Berlinie trzygodzinnych rozmowach sondażowych niemieckiego bloku chadeckiego CDU/CSU z Zielonymi w sprawie ewentualnego utworzenia koalicji rządowej, obie strony zadeklarowały zamiar kontynuowania negocjacji.

Kolejne spotkanie ma sens i jest konieczne - oświadczył sekretarz generalny CDU Hermann Groehe. Szef Zielonych Cem Oezdemir zaznaczył, że spotkanie przebiegło w _ pozytywnej atmosferze _. Następne ma się odbyć we wtorek. Na początku przyszłego tygodnia chadecy chcą także przeprowadzić druga turę rozmów sondażowych z Socjaldemokratyczną Partią Niemiec (SPD).

CDU/CSU zajęła pierwsze miejsce w przeprowadzonych 22 września wyborach do Bundestagu, zdobywając w 631-osobowej izbie niższej 311 mandatów - o pięć mniej niż wynosi bezwzględna większość. Liberalna Partia Wolnych Demokratów (FDP), która w poprzedniej kadencji współtworzyła wraz z chadecją większościową koalicję rządową, nie przekroczyła tym razem uprawniającego do uzyskania miejsc w parlamencie progu 5 proc. głosów.

Czwartkowe spotkanie 14 przedstawicieli CDU i CSU oraz 8 polityków Zielonych miało wytyczyć zarys ewentualnego kompromisu. _ Droga od Zielonych do nas jest nieco dłuższa niż droga od SPD do nas _ - powiedział sekretarz generalny CSU Alexander Dobrindt. Oezdemir zaznaczył, że _ wielu tematów nie można było jeszcze wystarczająco omówić _. Według jego partyjnej koleżanki Claudii Roth szczególnie intensywna dyskusja dotyczyła polityki europejskiej i zmian w gospodarce energetycznej Niemiec.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)