Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stanisław kalemba
10.01.2013 19:59

ANR obiecuje: Wyeliminujemy "słupy" z przetargów

Porozumienie w sprawie zakończenia protestu zachodniopomorskich rolników coraz bliżej - uważa szef Agencji Nieruchomości Rolnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja Nieruchomości Rolnych mat.pras.)

*Porozumienie w sprawie zakończenia protestu zachodniopomorskich rolników coraz bliżej. Jutro w ministerstwie rolnictwa kolejna tura rozmów z rolnikami, którzy protestują przeciwko wykupowi ziemi przez podstawione osoby. *

Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych Leszek Świętochowski powiedział, że są już gotowe propozycje, które zakończą spór.

-_ Nawiązaliśmy współpracę z komitetem protestacyjnym. Nasze działania idą w dwóch kierunkach: wyeliminować daną osobę z przetargu na podstawie drobiazgowej analizy dokumentów, a jeśli dana osoba wygra przetarg to w akcie notarialnym dodać zapis, który uniemożliwi dalszą odsprzedaż _ - mówił Świętochowski.

Zdaniem ministra rolnictwa Stanisława Kalemby, to służby skarbowe powinny sprawdzić, czy rolników stać na zakup ziemi wartej wiele milionów złotych. Minister zapowiedział, że porozmawia na ten temat z szefem resortu finansów Jackiem Rostowskim.

Czytaj więcej w Money.pl
Czy minister ulegnie protestującym rolnikom? Już jutro dojdzie do kolejnej tury rozmów w sprawie postulatów strajkujących rolników z Zachodniopomorskiego. Chodzi o przetargi organizowane przez ANR.
Rolnicy zapowiadają prostest przeciwko... Przedstawiciele Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej (ZIR) powiedzieli, że - poza dwoma punktami - nie są realizowane ustalenia z czerwcowego spotkania prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych.
Rolnicy blokują drogi. Zobacz dlaczego Rolnicy kontynuowali we wtorek protest przeciwko nieprawidłowej - ich zdaniem - sprzedaży ziemi przez ANR w Szczecinie.
Tagi: stanisław kalemba, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz