Notowania

Przejdź na
kryzys w hiszpanii
20.12.2012 19:29

Apelują: Nie wpadajcie w szał zakupów

Akcja pod tym hasłem towarzyszy w Hiszpanii przedświątecznym zakupom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kurhan/Dreamstime)

*_ Kupujmy świadomie _ - akcja pod tym hasłem towarzyszy w Hiszpanii przedświątecznym zakupom. Jej pomysłodawcami są organizacje społeczne i pozarządowe. *

Celem jest zachęcenie do nabywania tylko tych produktów, które rzeczywiście są potrzebne.Czy w święta naprawdę musimy się objadać? - zastanawiają się hiszpańskie organizacje pozarządowe.

Przypominają, że wiele rodzin nie stać będzie na zastawienie stołu i zachęcają, żeby wszyscy, którzy mogą, dzielili się z potrzebującymi. Sugerują też, by kupować na podstawie wcześniej sporządzonej listy oraz nie płacić kartą tylko gotówką.

_ - Do świadomego kupowania zachęcamy od początku kampanii świątecznej. Trwający kryzys jest dobrym momentem do zmiany przyzwyczajeń _ - zapewnia współorganizator akcji.

Ważne jest też miejsce robienia zakupów. Organizacje społeczne i pozarządowe zachęcają, aby były to małe, osiedlowe sklepy, którym się teraz gorzej wiedzie.

Czytaj więcej w Money.pl
Handlowcy apelują o...krótsze zakupy W Warszawie ma być zorganizowany happening w tej sprawie.
Cięcia w bankach w Hiszpanii. Komisja na tak Otwiera to drogę do uzyskania przez nie pomocy z funduszu ratowania strefy euro EMS. Banki te zostaną zrekapitalizowane kwotą 1,9 mld euro.
Nie chcą cięć. A rząd liczy na 530 mln euro Tysiące pracowników służby zdrowia protestowały w Madrycie przeciwko planom regionalnego rządu, który zamierza zrestrukturyzować i częściowo sprywatyzować ten sektor.
Tagi: kryzys w hiszpanii, hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz