Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Apeluje do Kwaśniewskiego by nie firmował szaleństwa

0
Podziel się:

Szef SLD zwrócił się do byłego prezydenta, by ten raz jeszcze przemyślał czy warto budować Europę Plus z Januszem Palikotem.

Apeluje do Kwaśniewskiego by nie firmował szaleństwa
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Leszek Miller zaapelował do Aleksandra Kwaśniewskiego, by nie firmował _ szaleństwa _ Janusza Palikota.

Szef SLD zwrócił się do byłego prezydenta, by ten raz jeszcze przemyślał czy warto budować Europę Plus z Januszem Palikotem. Jego zdaniem, nie jest to opcja warta uwagi. Miller nazwał ją _ laicką prawicą _ i _ ruchem zagubionych _.

Jednocześnie stwierdził, że w SLD Kwaśniewski wciąż ma przyjaciół i powinien zastanowić się nad podążaniem z sojuszem do _ zwycięstw i sukcesów _.

Leszek Miller podkreślił, że nie chce współpracować z Januszem Palikotem nie ze względu na jego przeszłość, ale brak wspólnej wizji. Były premier stwierdził, że SLD i Palikot mają zupełne inne zdanie w kwestiach kluczowych dla społeczeństwa.

Polacy tęsknią za państwem solidarności społecznej_ - Polacy tęsknią za państwem solidarności społecznej _- uważa przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Powiedział w czasie Rady Krajowej SLD, że taki model państwa może zagwarantować tylko nowoczesna partia, jaką jest SLD.

Zdaniem szefa Sojuszu społeczeństwo _ rzuciło rękawicę _ rządowi PO-PSL. _ To wyzwanie podejmie SLD - _ powiedział Miller.

Lider Sojuszu obarczył też partię rządzącą winą za pogłębiające się w kraju bezrobocie i ucieczkę młodych za granicę w poszukiwaniu lepszej pracy. Bieda, rozwarstwienie społeczne i abdykacja państwa z jego konstytucyjnych obowiązków. Taką postawił diagnozę. Zapewniał, że Donald Tusk ma już z kim przegrać, bo SLD jest nowoczesną, europejską alternatywą

W warszawskiej siedzibie SLD trwa posiedzenie Rady Krajowej partii. Głównym jej tematem jest obecna sytuacja gospodarcza w Polsce.

Czytaj więcej w Money.pl
Ryszard Kalisz ujawnił plany. "Dalej działam" Zarząd SLD podjął decyzję w sprawie posła. Poszło o współpracą z Aleksandrem Kwaśniewskim i Januszem Palikotem.
Europa Plus z Kwaśniewskim nie wytrzyma... Polscy politycy podzieleni w sprawie firmowanej nazwiskiem byłego prezydenta platformy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)