Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Aplikacja na smartfony dla Libańczyków od wojska. Na wypadek ataku

0
Podziel się:

Armia chce w ten sposób zbierać informacje o ewentualnych napadach, porwania, starciach czy też o podejrzanych obiektach.

Aplikacja na smartfony dla Libańczyków od wojska. Na wypadek ataku
(liewcf/cc/flickr)

Libańska armia uruchomiła specjalną aplikację na telefony komórkowe. Mieszkańcy kraju mogą w ten sposób alarmować wojsko, gdy znajdą się w niebezpieczeństwie. Wszystko to na wypadek ewentualnego ataku na Syrię i rozlania się konfliktu na Liban.

Jak informuje z Bejrutu specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, aplikacja pod nazwą Tarcza LAF pozwala użytkownikom smartfonów wysyłać wojskowym informacje o zagrożeniu, a także zdjęcia i filmy. Armia chce w ten sposób zbierać informacje o ewentualnych napadach, porwania, starciach czy też o podejrzanych obiektach. Przez aplikację wojskowi mają także informować Libańczyków o pojawiających się zagrożeniach.

Groźba międzynarodowej interwencji w Syrii zmusiła libańskie władze do zaostrzenia środków bezpieczeństwa. W Bejrucie na ulicach jest więcej wojska i policji, a także dodatkowe punkty kontrolne. Władze obawiają się, że atak na Syrię może spowodować odwetowe zamachy w Libanie, takie jak ten z 15 sierpnia, kiedy bomba w Bejrucie zabiła 27 osób.

Władze Libanu ostrzegają też, że jeśli amerykańskie okręty wystrzelą w kierunku Damaszku rakiety, to będą one lecieć właśnie nad Libanem.

Od rana w Bejrucie trwają narady prezydenta oraz premiera z wojskowymi i z analitykami. Miejscowy wywiad poinformował też o aresztowaniu dwóch Libańczyków, którzy mieli przemycać rakiety do Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl
"Atak w każdej chwili". Syria czeka na uderzenie, z Libanu wyjeżdżają obcokrajowcy _ Zwolennicy Zachodu bronią złej sprawy, która nie ma nic wspólnego ani z moralnością, ani z prawem _.
Merkel: Bundeswehra nie pojedzie do Syrii _ Niemcy mogą uczestniczyć w operacjach wojskowych tylko pod warunkiem uchwalenia mandatu ONZ, NATO lub UE _.
Barack Obama się waha, ale krytykuje ONZ Prezydent USA uważa, że Rada Bezpieczeństwa nie spełniła swojego zadania, bo nie potrafi działać gdy pogwałcone są ustalone prawa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)