Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Apple ulega chińskiej cenzurze. Usuwa aplikacje VPN

1
Podziel się:

Na koncern Apple posypała się fala krytyki i zarzuty o kolaborację z chińskim urzędem cenzorskim.

Apple ulega chińskiej cenzurze. Usuwa aplikacje VPN
(Jack Amick/Flickr (CC BY-NC 2.0))

Amerykański koncern Apple Inc. potwierdził, że usunął niektóre aplikacje szyfrujące sieci VPN z ze swoich sklepów China App Store. Tym samym zablokował możliwość użytkownikom z Chin obejścia państwowej zapory.

Na koncern Apple posypała się fala krytyki i zarzuty o kolaborację z chińskim urzędem cenzorskim. Jednak z firm tworzących oprogramowanie Express VPN wydała oświadczenie, w którym wyraziła rozczarowanie i zaniepokojenie faktem, że Apple wspiera cenzurę internat – podaje New Delhi Times.

Amerykański koncern zwrócił się do wszystkich dostawców VPN, aby zgodnie z chińskim prawem uzyskali licencję rządową. Tym czasem przyznał, że usunął część aplikacji ze swojego sklepu w Chinach.

Stanowisko Apple przytacza Blooberg cytująć rzeczniczkę Apple China: "Musieliśmy usnąć niektóre aplikacje VPN w Chinach, które nie spełniają nowych wymagań tamtejszego regulatora rynku" - wyjaśnia Carolyn Wu.

Zobacz także: Chiński smok podgryza Apple:

Nie tylko Express VPN zostało usunięte przez koncern ze słynny jabłuszkiem, potwierdziły to również inne firmy, jak choćby Golden Frog czy Star VPN. Wszystkie napisały krytyczny list do amerykańskiego giganta.

Jak przypomina New Delhi Times Chiny są największym rynkiem dla Apple poza Stanami Zjednoczonymi.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
prawo
7 lat temu
Jakim prawem?