Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Arabia Saudyjska chce kupić niemieckie okręty podwodne

0
Podziel się

Rijad jest zainteresowany zakupem w Niemczech okrętów podwodnych. Według Bild am Sonntag, chcieliby zamówić do 25 sztuk.

Arabia Saudyjska chce kupić niemieckie okręty podwodne
(Polaris Images/East News)
bEsarQmZ

Arabia Saudyjska jest zainteresowana zakupem w Niemczech pięciu okrętów podwodnych za około 2,5 mld euro - poinformował niemiecki _ Bild am Sonntag _, dodając, że w dalszej perspektywie Saudyjczycy chcieliby zamówić do 25 niemieckich okrętów za 12 mld euro.

Gazeta poinformowała o tym w czasie, gdy chadecja i SPD prowadzą rozmowy w sprawie utworzenia koalicji rządowej, a eksport niemieckiej broni jest jednym z punktów spornych między nimi. Socjaldemokraci chcą zaostrzenia przepisów regulujących zasady sprzedaży uzbrojenia.

Uważają, że Niemcy nie powinny eksportować broni do krajów, w których łamane są prawa człowieka, a takim państwem, według nich, jest Arabia Saudyjska.

bEsarQnb

_ Bild am Sonntag _ pisze, że Arabia Saudyjska zainteresowana jest zakupem w Niemczech okrętów podwodnych typu 209.

Okręty te produkowane są w dwóch niemieckich stoczniach - w Kilonii i Emden, należących do spółki Thyssen Marine Systems, której właścicielem jest koncern ThyssenKrupp.

Rząd federalny odmówił komentarza w tej sprawie, natomiast ThyssenKrupp poinformował _ BamS _, że nie ma konkretnego projektu sprzedaży okrętów podwodnych Arabii Saudyjskiej, ale też nie chciał się wypowiedzieć w kwestii możliwych rozmów wstępnych z Saudyjczykami.

Czytaj więcej w Money.pl

bEsarQnh
bEsarQnC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)