Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Arłukowicz straci stanowisko? Niewykluczone

0
Podziel się:

- Jeśli minister zdrowia nie skróci kolejek, przyjdzie nowy, który to zrobi - zaznacza Donald Tusk.

Arłukowicz straci stanowisko? Niewykluczone
(Piotr Blawicki/East News)

_ - Skrócenie kolejek jest niezbędne, zarówno jeśli chodzi o lekarzy pierwszego kontaktu, jak i o specjalistów. Nowe przepisy dotyczące podstawowej opieki zdrowotnej trafiły już do Sejmu - _mówi Donald Tusk w wywiadzie dla _ Polski The Times _. Premier odpowiadał na pytanie, czy ministrowi zdrowia Bartoszowi Arłukowiczowi uda się zmniejszyć kolejki do lekarza.

- _ Chodzi na przykład o to, by pediatrzy i interniści mogli w większym stopniu uczestniczyć w świadczeniu usług z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej - _ wyjaśnia premier.

- _ W ciągu kilku miesięcy minister musi mi zameldować, że problem rozwiązał. Jeśli powie, że nie da rady - przyjdzie następny, który to zrobi. Obserwując jego wysiłki zmierzające do skrócenia kolejek w onkologii, jestem jednak dobrej myśli. Te propozycje muszą być gotowe wiosną _ - zaznacza.

_ - Wiem z doświadczenia moich bliskich, którymi opiekowałem się w ciężkiej chorobie, co to znaczy w czekaniu niepewności, czy się dożyje wizyty u lekarza. Tak nie może być _- podkreśla Donald Tusk.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)