Notowania

zamieszki w syrii
14.08.2011 13:32

Asad nie ma litości. Jego żołnierze dobijają rannych

Latakia w zachodniej Syrii była bombardowana z morza i z lądu. Trwa pacyfikacja miasta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*21 osób zginęło w Latakii, w zachodniej Syrii. Portowe miasto stało się celem ofensywy lądowej i morskiej prowadzonej przez syryjską armię - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Nie wiadomo ile osób jest rannych. Według porannych danych, było to co najmniej 15 osób.*

Aktualizacja: 16:20

Miasto zostało ostrzelane z okrętów wojennych, w wielu dzielnicach słychać było wybuchy. Widoczne są samochody milicji lojalnych wobec reżimu prezydenta Baszara el-Asada, przegrupowują się oddziały służby bezpieczeństwa - relacjonowała organizacja.

Według tego źródła, w sobotę w Latakii rozlokowano ok. 20 czołgów i transporterów opancerzonych. W obawie przed operacją wojskową z miasta uciekła _ duża liczba mieszkańców, zwłaszcza kobiety i dzieci _ - informowało obserwatorium. W dalszym ciągu nie działały tam połączenia telefoniczne i internet.

W ostatnich dniach w Latakii odbyły się wielkie demonstracje, których uczestnicy domagali się ustąpienia Asada.

Według syryjskich obrońców praw człowieka, odkąd w połowie marca wybuchły w Syrii antyrządowe manifestacje, zginęło w nich około 2 tys. ludzi.

O wojnie domowej w Syrii czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t85311.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/clinton;syrii;byloby;lepiej;bez;asada,135,0,890759.html) Clinton kontra Asad. Wezwała świat do... Sekretarz stanu USA wezwała kraje, które kupują od Syrii ropę bądź sprzedają jej broń, do zerwania tych więzi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t125424.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/obama;wezwie;asada;do;rezygnacji,30,0,889118.html) Obama chce to powiedzieć Asadowi wprost Rząd amerykański przygotowuje jednocześnie kolejny pakiet sankcji ekonomicznych na reżim syryjski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t149096.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/syryjska;armia;szturmuje;kolejne;miasto,114,0,888690.html) Nie przejmują się światem i strzelają do ludzi Czołgi wjechały do miasta Binnisz blisko granicy z Turcją, rozszerzając ofensywę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t153851.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/liga;arabska;uzgodnila;stanowisko;w;sprawie;syrii,197,0,888261.html) Liga Arabska ujawnia zamiary wobec Syrii Organizacja będzie raczej wykorzystywała perswazję, niż podejmie _ drastyczne kroki _ wobec krwawego reżimu Asada.
Tagi: zamieszki w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz