Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Asad popiera decyzje Iranu. Pozostały "suwerenne i niezależne".

0
Podziel się:

Informacja ta pojawiła się na Facebooku Asada.

Asad popiera decyzje Iranu. Pozostały "suwerenne i niezależne".
(AP/Fotolink/East News)

Prezydent Syrii Baszar el-Asad pogratulował Iranowi, swemu głównemu sojusznikowi w regionie, _ uporu _ w negocjacjach nuklearnych z sześcioma mocarstwami, które zakończyły się w weekend pośrednim porozumieniem. Informacja ta pojawiła się na Facebooku Asada.

W rozmowie telefonicznej z prezydentem Iranu Hasanem Rowhanim syryjski prezydent mówił o _ sukcesie _ tego kraju odniesionym w Genewie dzięki _ wytrzymałości narodu irańskiego i przywiązaniu do swych praw _.

Asad zaznaczył, że decyzje Iranu pozostały _ suwerenne i niezależne _.

Po latach impasu w nocy z soboty na niedzielę tzw. grupa 5+1 (USA, Chiny, Rosja, Wielka Brytania, Francja i Niemcy) osiągnęła w Genewie przejściowe porozumienie z Iranem, zgodnie z którym Irańczycy zobowiązali się ograniczyć swój program nuklearny w zamian za pewne złagodzenie sankcji gospodarczych na sumę około 7 mld USD.

W czasie jego obowiązywania ma być wynegocjowane _ całościowe porozumienie _, które - jak wierzy Zachód - w pełni rozwieje obawy co do irańskiego programu.

Tuż po zawarciu umowy prezydent Iranu podkreślił, że prawa nuklearne jego kraju, prawo narodu irańskiego do wzbogacania uranu w celach pokojowych, zostały uznane przez światowe mocarstwa.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)