Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ashton apeluje do Rosji o wycofanie swoich sił zbrojnych z Ukrainy

0
Podziel się:

Odnosząc się do szczytu w Brukseli Ashton wyjaśniła: Europejscy przywódcy zdecydują wieczorem, jak zareagować na ostatnie wydarzenia.

Ashton apeluje do Rosji o wycofanie swoich sił zbrojnych z Ukrainy
(ec.europa.eu)

Szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton zaapelowała o wycofanie swoich sił zbrojnych z Ukrainy. Po nieformalnym szczycie unijnych ministrów spraw zagranicznych w Mediolanie mówiła, że nie ma militarnego rozwiązania dla tego kryzysu.

Rosja - podkreśliła Ashton na konferencji prasowej - musi _ zahamować wrogość oraz transfer sprzętu w rejon konfliktu i wycofać swe siły zbrojne _ z Ukrainy. Dodała, że wszyscy obecni na mediolańskim spotkaniu szefowie dyplomacji krajów UE _ wyrazili poważne zaniepokojenie agresją na Ukrainę _.

Odnosząc się do sobotniego szczytu w Brukseli Ashton wyjaśniła: _ Europejscy przywódcy zdecydują wieczorem, jak zareagować na ostatnie wydarzenia _.

_ - Nie ma militarnego rozwiązania dla tego kryzysu, potrzebne jest zrównoważone rozwiązanie polityczne, które uszanuje suwerenność i integralność Ukrainy _ - oświadczyła.

Gospodyni mediolańskiego spotkania, minister spraw zagranicznych Włoch Federica Mogherini, mówiła zaś o potrzebie wypracowania wspólnej polityki UE wobec Rosji.

_ - Znajdujemy się w bardzo złożonej i smutnej sytuacji międzynarodowej. Nigdy wcześniej kryzysy i konflikty nie koncentrowały się, tak jak dzisiaj, wokół Europy i dlatego Unia musi odgrywać fundamentalną rolę _ - powiedziała Mogherini, wskazywana jako niemal pewna następczyni Catherine Ashton. Decyzje o obsadzie najważniejszych unijnych stanowisk mają zapaść na rozpoczynającym się po południu szczycie UE w Brukseli.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)