Notowania

ataki hakerów
22.05.2014 06:59

Atak hakerów na serwis eBay. Wykradli dane z kont użytkowników

- W tej chwili nie możemy podać, ile dokładnie kont spenetrowali. Sądzimy jednak, że była to znaczna liczba - przyznaje rzeczniczka internetowego giganta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(liewcf/CC/Flickr)

Największy w świecie internetowy serwis aukcyjny eBay poinformował, że stał się obiektem ataku hakerów, którzy na przełomie lutego i marca wykradli adresy e-mailowe, daty urodzenia i inne osobiste dane ze _ znacznej liczby _ kont użytkowników.

Nie znaleziono żadnych dowodów na uzyskanie nieuprawnionego dostępu do informacji finansowych lub dotyczących kart kredytowych, które są przechowywane oddzielnie w zaszyfrowanych formatach - zaznaczył eBay. Wezwał jednak wszystkich swych użytkowników, w tym 145 mln klientów, którzy przez ostatnie 12 miesięcy kupili coś bądź sprzedali za jego pośrednictwem, by zmienili własne hasła dostępowe.

_ - W tej chwili nie możemy podać, ile dokładnie kont spenetrowali hakerzy. Sądzimy jednak, że była to znaczna liczba _ - powiedziała rzeczniczka eBay Kari Ramirez.

31 marca portal miał 145 mln aktywnych kupujących i bliżej nieokreśloną liczbę użytkowników nieaktywnych. Nie zauważono, by w następstwie wykrytego około dwa tygodnie temu ataku hakerskiego zwiększyła się w eBay liczba oszukańczych ofert lub by ingerowano w jego internetowy system płatniczy PayPal.

Czytaj więcej w Money.pl
2 minuty czytania Przelewy online, karty płatnicze i systemy płatności elektronicznych - za zakupy w sieci możemy płacić na kilka różnych sposobów. Płatności elektroniczne to w większości przypadków odpowiedniki tradycyjnych metod płatności - jak płatność przelewem lub kartą płatniczą - tyle, że dostosowane do specyfiki i realiów internetu. Większość działających w sieci sklepów oferuje swoim klientom możliwość płacenia na kilka sposób.
Google przed Trybunałem Sprawiedliwości. Chodzi o prawo do bycia zapomnianym Internetowy gigant bronił się przed wymazywaniem niektórych wyników wyszukiwania, określając takie praktyki jako cenzurę.
Polacy chcą głosować przez internet Estończycy wybierają w ten sposób już od 10 lat.
Tagi: ataki hakerów, ebay, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz