Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Atak na Syrię spowoduje katastrofę nuklearną?

0
Podziel się

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej jest gotowa sporządzić analizę poziomu ryzyka w przypadku ataku Stanów Zjednoczonych na instalacje atomowe w Syrii.

Atak na Syrię spowoduje katastrofę nuklearną?
(Thjurexoell/CC/Wikipedia)
bCZKVDGt

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej jest gotowa sporządzić analizę poziomu ryzyka w przypadku ataku Stanów Zjednoczonych na instalacje atomowe w Syrii, jeśli otrzyma tylko stosowny wniosek - poinformowała rzeczniczka agencji Gill Tudor.

Wczoraj o sporządzenie takiej analizy apelował rzecznik MSZ Rosji Aleksandr Łukaszewicz. Wskazał on, że na skutek ograniczonej interwencji zbrojnej, jakiej domaga się prezydent USA Barack Obama, może zostać uszkodzony reaktor nuklearny w okolicach Damaszku lub inne instalacje atomowe, doprowadzając do skażenia radioaktywnego._ - Konsekwencje mogą być katastrofalne _ - ocenił Łukaszewicz.

Gill Tudor potwierdziła agencji Associated Press, że MAEA jest gotowa _ rozważyć kwestie podniesione _ przez Łukaszewicza, jeśli otrzyma od władz w Moskwie formalny wniosek w tej sprawie.

bCZKVDGv

Według agencji Interfax władze rosyjskie zamierzają poruszyć ten temat na najbliższym spotkaniu Rady Gubernatorów MAEA, które odbędzie się w przyszłym tygodniu.

bCZKVDGW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)