Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak Romneya i rozpaczliwa obrona Obamy

0
Podziel się:

Republikanin ostro atakował dorobek prezydenta. Przeważa opinia, że debatę wygrał...

Atak Romneya i rozpaczliwa obrona Obamy
(PAP/EPA)

Stan amerykańskiej gospodarki i sposoby jej naprawy były głównym tematem pierwszej przedwyborczej debaty telewizyjnej prezydenta Baracka Obamy i republikańskiego kandydata do Białego Domu, Mitta Romneya. Przeważa opinia, że wygrał ją Romney.

Republikanin bezustannie atakował dorobek rządów prezydenta, obwiniając go za podwojenie deficytu budżetowego, powolny wzrost ekonomiczny po recesji i niepotrzebne dotowanie firm _ zielonej _ gospodarki, które zbankrutowały. Krytykował reformę ochrony zdrowia nakładającą zbyt wielkie ciężary na drobne firmy.

Romney scharakteryzował plan ekonomiczny prezydenta jako stwarzający nieprzyjazny klimat dla biznesu przez podnoszenie podatków i zwiększanie regulacji rządowych.

Republikanin atakował obecnego prezydenta za to, że jego polityka gospodarcza doprowadziła do wzrostu bezrobocia oraz _ zmiażdżenia _ klasy średniej. _ Obawiam się, że droga, którą idziemy, jest niewłaściwa. Pan prezydent ma pogląd podobny do tego sprzed czterech lat: większa administracja, większe wydatki, większe podatki i więcej regulacji. To nie jest właściwa droga _ - mówił Romney wskazując, że jego celem jest tchnięcie w politykę ekonomiczną więcej życia, by _ Ameryka znów funkcjonowała jak należy _. Obiecał też, że jeśli zostanie prezydentem, stworzy 12 milionów nowych miejsc pracy oraz nie dopuści do drastycznych cięć na obronność.

USA: Debata Barackiem Obamą a Mittem Romneyem

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/usa-debata-barackiem-obama-a-mittem-romneyem-g473222.html) Barack Obama bronił się, argumentując, że w ostatnim czasie powstało wiele miejsc pracy. Skrytykował też pomysły rywala. _ Gubernetor Romney uważa, że będzie dla nas lepiej, jeśli obniżymy podatki bogatszym i przywrócimy regulacje. Ja mam inny pogląd - powinniśmy inwestować w edukację i szkolenia. Ważne są też nowe źródła energii _ - przekonywał Obama, dodając, że zależy mu na wzmocnieniu klasy średniej. Podkreślił też, że jego kadencja przypadla na trudne lata kryzysu, a obejmując urząd, odziedziczył po republikańskim poprzedniku ogromny deficyt budżetowy.
Zobacz także: ZOBACZ FRAGMENT DEBATY WYBORCZEJ (BBC, ang):

W komentarzach podkreśla się, że kandydat GOP wypadł znacznie lepiej niż oczekiwano, wykazał znajomość problemów i doskonałe przygotowanie do debaty. Obama natomiast wyglądał na zepchniętego do defensywy.

_ Romney miał dobry wieczór _ - powiedział w telewizji CNN były doradca prezydenta Billa Clintona, James Carville. Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych zaplanowano na 6 listopada.

W przeprowadzonym tuż po debacie sondażu CNN aż 67 procent widzów wskazało na zwycięstwo Romneya, a tylko 25 procent - Obamy. W sondażu telewizji CBS News 46 procent uznało za zwycięzcę kandydata republikanów, a tylko 22 procent - obecnego prezydenta. Co trzeci ankietowany wskazał na remis.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/m247509.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wybory;w;usa;dzis;pierwsza;debata;obamy;z;romneyem,164,0,1171108.html) Oto kulisy debat prezydenckich. Dziś początek Druga debata odbędzie się 16 października w Hempstead w stanie Nowy Jork, a trzecia 22 października w Boca Raton na Florydzie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/34/m246562.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/romney;popelnil;gafe;teraz;chce;atakowac,82,0,1165394.html) Romney popełnił gafę. Teraz chce atakować Republikański kandydat do Białego Domu Mitt Romney stara się naprawić szkody, jakie wyrządził własnej kampanii wyborczej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/m204723.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wybory;w;usa;kandydat;na;wiceprezydenta;narazil;sie;emerytom,139,0,1164171.html) Kandydat republikanów został wybuczany Republikański kandydat na wiceprezydenta Paul Ryan został wybuczany, kiedy na konferencji Amerykańskiego Stowarzyszenia Emerytów (AARP) przedstawił swój plan reformy państwowego funduszu ubezpieczeń zdrowotnych dla osób starszych (Medicare).
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)