Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Atak USA na Syrię. Hollande: "Decyzja o interwencji powinna być podjęta w szerokim gronie państw"

0
Podziel się

Prezydent Francji wzywa Europę do zjednoczenia wysiłków w sprawie Syrii.

Atak USA na Syrię. Hollande: "Decyzja o interwencji powinna być podjęta w szerokim gronie państw"
(jmayrault/CC BY 2.0/Flickr)
bEpFBEmt

Francois Hollande zapowiada spotkanie w tej sprawie w najbliższym czasie.

W czasie wspólnej konferencji prasowej z przebywającym nad Sekwaną prezydentem Niemiec Joachimem Gauckiem, szef państwa francuskiego wyraził opinię, iż decyzja o ewentualnej interwencji powinna być podjęta po przeprowadzeniu dyskusji w szerokim gronie państw.

Hollande wyjaśnił, że chodzi o udział Stanów Zjednoczonych, Europy, państw arabskich, które już zajęły stanowisko w tej sprawie. Okazją do tego - dodał - będzie najbliższe spotkanie grupy G 20 w Petersburgu.

bEpFBEmv

Francois Hollande zapewnił, że sprawa ewentualnej interwencji będzie omawiana już wkrótce z europejskimi partnerami. Francja nie będzie samotnie przeprowadzała tego typu operacji. Prezydent stwierdził, że jego kraj poczuwa się do odpowiedzialności i dlatego popiera syryjską opozycję.

Czytaj więcej w Money.pl
Przywódcy Kongresu USA za atakiem na Syrię - _ Tylko Stany Zjednoczone mają zdolność i potencjał do powstrzymania Asada _ - mówi przewodniczący Izby Reprezentantów.
Syria wobec ataku USA jest bez szans? Brytyjski tygodnik _ The Observer _ uważa, że syryjskie wojsko nie wytrzyma powietrznego ataku Stanów Zjednoczonych.
Sikorski zgadza się z decyzją w sprawie Syrii Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział, że decyzja Baracka Obamy, który poprosił Kongres o autoryzację decyzji w sprawie interwencji w Syrii, jest zrozumiała.
bEpFBEmW
KOMENTARZE
(0)