Notowania

Problemy w elektrowni atomowej. Została wyłączona

- Drugi reaktor elektrowni atomowej Beznau na północy Szwajcarii został wyłączony w nocy z piątku na sobotę z powodu konieczności przeprowadzenia naprawy - poinformował operator elektrowni, firma Axpo. Beznau to najstarsza na świecie działająca elektrownia atomowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eric Herchaft/Reporters/Eastnews)

W komunikacie podano, że naprawa jest konieczna ze względu na usterkę kabla o napięciu 220 kV. Axpo wszczęło procedurę, która ma wyjaśnić powody usterki. O podjętych działaniach poinformowano federalną inspekcję ds. bezpieczeństwa nuklearnego.

"Należy się spodziewać, że produkcja (energii) będzie przerwana przez kilka dni" - ocenia Axpo, podkreślając, że "nie ma niebezpieczeństwa ani dla ludzi, ani dla środowiska".

* Plan wicepremiera: Elektrociepłownie atomowe w kilku miastach Polski *

Z powodów technicznych pierwszy reaktor elektrowni Beznau w Doettingen koło granicy z Niemcami, która działa od 1969 roku, pozostaje wyłączony od marca 2015 roku.

Po zamknięciu elektrowni Oldbury w Wielkiej Brytanii w 2012 roku, wyposażona w dwa reaktory elektrownia Beznau jest najstarszą wciąż działającą elektrownią atomową na świecie.

Tagi: świat, szwajcaria, atom, przedsiębiorczość, pap, energetyka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-08-2017

ajteż mi sensacja awarie kabli zdarzały się zdarzaja się i będą się zzdarzać to normalne ważne że obsługa podjęłą działąnia do wyłączenia reaktora

05-08-2017

sanczNie ma odbiorcy gdy jest reklamowym chłam. Jeżeli media robią to tylko dla pieniędzy to są sprzedajne i nieobiektywne.

07-08-2017

KrukZdjęcie do artykułu jest wzięte z nieba, elektrownia Beznau nie posaida chłodni, a na zdjęciu są aż trzy. Beznau chłodzone jest wodą z rzeki Aare. A … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)