Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Problemy w elektrowni atomowej. Została wyłączona

6
Podziel się:

- Drugi reaktor elektrowni atomowej Beznau na północy Szwajcarii został wyłączony w nocy z piątku na sobotę z powodu konieczności przeprowadzenia naprawy - poinformował operator elektrowni, firma Axpo. Beznau to najstarsza na świecie działająca elektrownia atomowa.

Problemy w elektrowni atomowej. Została wyłączona
(Eric Herchaft/Reporters/Eastnews)
bEKLpyIB

W komunikacie podano, że naprawa jest konieczna ze względu na usterkę kabla o napięciu 220 kV. Axpo wszczęło procedurę, która ma wyjaśnić powody usterki. O podjętych działaniach poinformowano federalną inspekcję ds. bezpieczeństwa nuklearnego.

"Należy się spodziewać, że produkcja (energii) będzie przerwana przez kilka dni" - ocenia Axpo, podkreślając, że "nie ma niebezpieczeństwa ani dla ludzi, ani dla środowiska".

* Plan wicepremiera: Elektrociepłownie atomowe w kilku miastach Polski *

bEKLpyID

Z powodów technicznych pierwszy reaktor elektrowni Beznau w Doettingen koło granicy z Niemcami, która działa od 1969 roku, pozostaje wyłączony od marca 2015 roku.

Po zamknięciu elektrowni Oldbury w Wielkiej Brytanii w 2012 roku, wyposażona w dwa reaktory elektrownia Beznau jest najstarszą wciąż działającą elektrownią atomową na świecie.

bEKLpyJe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
lo
4 lata temu
uszkodzenie kabla 110kV przypuszczalnie w napowietrznym GPZ-cie nie powinno skutkować awaryjnym wyłączeniem elektrowni
Bogdan
4 lata temu
Zabrakło paliwa do reaktorów, a bomby już dawno przerobione na prąd.
Kruk
4 lata temu
Zdjęcie do artykułu jest wzięte z nieba, elektrownia Beznau nie posaida chłodni, a na zdjęciu są aż trzy. Beznau chłodzone jest wodą z rzeki Aare. A na podstawie uzyskanych informacji od wujka google, wygląda na to, że zdjęcie przedstawia Elektrownię Tihange w Belgii.
bEKLpyJf
ABC
4 lata temu
Komunikat w stylu: Szok! O krok od tragedii! W Elektrowni Atomowej Beznau operator wlał kawę na biurko! Rzecznik prasowy Axpo dementuje informację o atomowym zagrożeniu.
aj
4 lata temu
też mi sensacja awarie kabli zdarzały się zdarzaja się i będą się zzdarzać to normalne ważne że obsługa podjęłą działąnia do wyłączenia reaktora