Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Atom w Polsce. PGE: kontynuujemy projekt jądrowy

0
Podziel się

Taką decyzję podjął zarząd energetycznego giganta, mimo niespełnienia warunków ważności umowy z spółkami Tauron, Enea i KGHM ws. udziału w tym przedsięwzięciu.

Atom w Polsce. PGE: kontynuujemy projekt jądrowy
(Reporter)
bErIOKER

Zarząd Polskiej Grupy Energetycznej postanowił kontynuować projekt jądrowy pomimo niespełnienia warunków ważności umowy z spółkami Tauron, Enea i KGHM w sprawie udziału w tym przedsięwzięciu - podała dziś PGE.

Na zdjęciu Marek Woszczyk, nowy prezes PGE, a do niedawna szef Urzędu Regulacji Energetyki

Parafowana 23 września 2013 r. umowa przewiduje kupno przez Tauron, Eneę i KGHM po 10 proc. udziałów w spółce celowej PGE EJ1. Porozumienie przewiduje, że stanie się wiążące w przypadku spełnienia dwóch warunków - uzyskania bezwarunkowej zgody Prezesa UOKiK oraz przyjęcia do końca 2013 r. przez rząd w drodze uchwały Programu Polskiej Energetyki Jądrowej (PPEJ).

bErIOKET

Decyzji Prezesa UOKiK jeszcze nie ma, natomiast jak wynika z nieoficjalnych informacji PAP, PPEJ - który 20 grudnia trafił już do Komitetu Stałego Rady Ministrów - powinien zostać przyjęty przez rząd w styczniu.

W ostatniej opublikowanej wersji projektu PPEJ znajduje się harmonogram, przewidujący wybór lokalizacji oraz podpisanie kontraktu na budowę pierwszego bloku pierwszej elektrowni jądrowej do końca 2016 r., opracowanie projektu technicznego oraz uzyskanie niezbędnych pozwoleń do końca 2018 r. Na budowę i podłączenie do sieci pierwszego bloku jądrowego przewidziano okres od początku 2019 r. do końca 2024 r.

Czytaj więcej w Money.pl

bErIOKFu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)