Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Austria też musi oszczędzać

0
Podziel się

Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzega, że przedłużające się problemy Włochów mogą odbić się także na Austrii.

Austria też musi oszczędzać
(paalia/CC/Flickr)
bEiugIdN

Ten kraj może popaść w kłopoty, jeżeli kryzys zadłużenia we Włoszech będzie się pogłębiał, ostrzega Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Zdaniem Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Austria powinna włożyć więcej wysiłków w redukcję zadłużenia. Kraj musi walczy z finansowymi następstwami starzenia się społeczeństwa oraz poradzić sobie rosnącymi wydatkami na ochronę zdrowia, oświadczył MFW.

W związku z tym Fundusz wezwał rząd do wprowadzenia od 2012 roku oszczędności rzędu co najmniej pół procenta PKB, co ma pomóc w zredukowaniu nowego zadłużenia do zera. Aktualne plany konsolidacji budżetu mogą okazać się niewystarczające do trwałej redukcji długu, uważa MFW.

bEiugIdP

Zagrożenie dla finansów publicznych stanowi także zaangażowanie sektora bankowego za granicą - szczególnie, jeśli Włochy będą nadal wciągane w wir kryzysu zadłużenia, stwierdził MFW w swoim sprawozdaniu rocznym na temat austriackiej gospodarki.

O kryzysie we Włoszech czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t113221.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wlochy;jak;grecja;merkel;oburzyla;prase,166,0,903846.html) Włochy jak Grecja? To on jest problemem Część włoskiej prasy domaga się dymisji szefa rządu Silvio Berlusconiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/t86641.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecy;i;wlosi;zawodza;nie;dostana;pieniedzy,11,0,902411.html) Grecy i Włosi zawodzą. Nie dostaną pieniędzy? Unijni eksperci przerwali wizytę w Atenach, która miała zakończyć się raportem z realizacji programu reform przez Grecję. Komisja Europejska wyraziła też zastrzeżenia co do nowego planu oszczędnościowego Włoch.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t87829.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wlochy;minister;finansow;zapowiada;wielkie;oszczednosci,178,0,890034.html) Przyszły tydzień rozwiąże problemy Włochów Włoski minister finansów Giulio Tremonti obiecał, że w przyszłym tygodniu przyjęte zostaną bardzo poważne środki oszczędnościowe.
bEiugIeq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)