Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Materiał partnera
|

Auta na minuty dotarły do Lublina. To drugie miasto w Polsce

1
Podziel się:

Aby skorzystać z usługi trzeba posiadać prawo jazdy, telefon (smartfon) i kartę płatniczą. Samochodami można podróżować z Warszawy do Lublina i z Lublina do Warszawy, także w jedną stronę.

Hybrydy udostępnione przez firmę Panek mają blisko 100 konne silniki i automatyczną skrzynię biegów
Hybrydy udostępnione przez firmę Panek mają blisko 100 konne silniki i automatyczną skrzynię biegów (panekcs.pl)

– Lublin od lat rozbudowuje transport miejski ukierunkowany na elektromobilność oraz niskoemisyjność. Zrównoważony rozwój jest jednym z najważniejszych wyzwań współczesnego świata. Możliwość wypożyczenia hybrydowych samochodów na minuty to kolejne działania, po miejskim rowerze, czy elektrycznych autobusach, które potwierdzają naszą wysoką pozycję w Polsce – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Ile kosztuje carsharing?

Samochody wynajmuje się na minuty, godziny i dni, za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej PANEK CS dostępnej w sklepie AppStore (iOS) i PlaySore (Android). Wystarczy się zarejestrować, wybrać zlokalizowany na mapie aplikacji samochód i otworzyć go używając przycisku w telefonie. Na przygotowanie się do jazdy użytkownik ma 3 bezpłatne minuty, potem naliczana jest opłata w wysokości 0,50 zł za minutę i 0,65 zł za kilometr jazdy. Samochód można także wypożyczyć na doby w cenie 90 zł + koszt przejechanych kilometrów. Obowiązuje wtedy stawka 0,65 zł/km. Decydując się na transport do Warszawy samochód pozostawimy bez dodatkowych opłat.

Co kryje się pod maską hybrydy

– Lublin to pierwsze po Warszawie miasto, gdzie udostępniliśmy nasze samochody i pierwsze miasto, gdzie władze lokalne wsparły tę inicjatywę. Do Lublina przyjechaliśmy ze 100 Toyotami Yaris o napędzie hybrydowym, które stanowią kompromis pomiędzy silnikiem spalinowym, a elektrycznym. – mówi Maciej Panek, Prezes PANEK S.A.

Hybrydy udostępnione przez firmę Panek mają blisko 100 konne silniki i automatyczną skrzynię biegów. Wszystkie wyposażone są w zaawansowane systemy bezpieczeństwa, kontrolę pasa ruchu, tempomat, kamerę cofania, zestaw głośnomówiący z systemem bluetooth i ledowe światła z czujnikiem zmierzchu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
xyz
5 lata temu
W Gdańsku jest od roku...trafficcar