Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Automajdan u prezydenta Janukowycza

0
Podziel się:

Główna kolumna, ponad stu samochodów i busów wyruszyła z centrum miasta.

Automajdan u prezydenta Janukowycza
(EPA/SERGEY DOLZHENKO/PAP)

Kilkaset osób bierze udział w marszu przed rezydencję Wiktora Janukowycza. Do podkijowskich Nowych Piotrowców przyjechali uczestnicy tradycyjnych samochodowych protestów, czyli AutoMajdanu, a także zwykli kijowianie.

Główna kolumna, ponad stu samochodów i busów wyruszyła z centrum miasta, z okolic placu Niepodległości, na którym odbywa się wielotysięczny opozycyjny wiec.

Inni uczestnicy marszu sami pokonali własnymi samochodami ponad 20 kilometrów, jakie dzielą stolicę od rezydencji prezydenta.

Dziennikarz Ołeksandr Zinczenko powiedział, że ma dosyć działań obecnych władz - przede wszystkim prześladowania działaczy społecznych, którzy biorą udział w antyrządowych protestach: są oni bici, a ich samochody niszczone. - _ Jeżeli nie pokażemy, że się na to nie zgadzamy oni nadal będą palić samochody i represjonować działaczy _ - dodał.

Co kilka kilometrów wzdłuż trasy do Nowych Piotrowców stoją patrole drogówki. Przy zjeździe na węższą drogę prowadzącą do rezydencji stoi kilka radiowozów, a jezdnia zablokowana jest przez 2 ciężarówki.

Milicja przepuszcza jednak pieszych, którzy mają do pokonania ponad 3 kilometry do rezydencji szefa państwa w Międzygórzu.

Czytaj więcej w Money.pl
AutoMajdan zawitał u prokuratora generalnego To właśnie zdjęcia Wiktora Pszonki robiła dziennikarka Tetiana Czornowoł przed tym, jak została brutalnie pobita.
Ukraina broni dziennikarzy. Jest bojkot Do milczących protestów dziennikarzy doszło także w Równem i Iwano-Frankiwsku na zachodzie kraju.
Janukowycz podpisał amnestię dla Majdanu Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz podpisał w poniedziałek ustawę o amnestii dla uczestników proeuropejskich i antyrządowych demonstracji, do których dochodziło od 21 listopada na Majdanie Niepodległości oraz w dzielnicy rządowej w Kijowie - przekazała jego administracja.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)